Turiningas laisvalaikis nepriklauso nuo to, kur gyveni

Nors sakoma, kad gyvenimas nedideliame miestelyje yra pilkas ir nuobodus, Radviliškio rajono Baisogalos seniūnijos pagyvenusių žmonių asociacijos ,,Sidabro gija senjorų pavyzdys rodo, kad svarbiausia – ne tai, kur gyveni, o noras turiningai leisti laiką.

Baisogalos PŽA ,,Sidabro gija“ pirmininkė Zina Terebeizienė, kolektyvui vadovaujanti penkerius metus, sako, kad Baisogaloje yra apie 3 300 gyventojų, senjorų veikloje dalyvauja 84 nariai iš miestelio ir kelių aplinkinių gyvenviečių. Daugiausia – moterų, narių amžius – iki 86 metų.  ,,Sidabro gija“  įsikūrė 2012-aisiais, kai kurie senjorai sukasi veiklose nuo pat jos įsikūrimo.

Pirmininkė pasakoja, kad organizuojama daug renginių, senjorai sportuoja, keliauja. Kai kurioms veikloms gauna kažkiek finansinės paramos, parašę ir savivaldybei pateikę projektus, dalyvaudami sveikatinimo programėlėse, į kai kurias keliones vyksta savo lėšomis.

„Susirenkame kiekvieną mėnesį. Ir ne tik pasikalbėti, pabendrauti, bet kaskart rengiame temines vakarones. Jos būna įvairios – literatūrinės, anekdotų, posakių, mįslių. Vakaronėje „Mano gyvenimas – mano turtas“ dalinomės mintimis iš savo gyvenimo, popietėms ,,Po rudens darbų skanu paragaut pyragų“, „Mišrainių fiesta“ ruošėmės kepdamos pyragus, gamindamos kitus skanėstus“, – vardija Zina.

Labai išradingai praėjusiais metais švęstos šv. Velykos, susirinkus į popietę ,,Gamtos atbudimo simbolis –  kiaušinis“. Skambėjo poetų eilės, ridenti margučiai, dėliotos velykinės dėlionės. Šįmet šauniai atšvęsta Valentino diena, gražiai pažymėta Vasario 16-oji. Pirmininkė sako, kad jau ruošiasi Kovo 8-osios šventei, būsimoms šv. Velykoms, kurios jau ne už kalnų…

Visų susiėjimų metu nariai dainuoja, šoka, linksminasi. Tuo labiau, kad turi muzikantą Antaną, kuris visuose renginiuose akordeonu vinguriuoja įvairias melodijas.

Zina pasidžiaugia, kad į kiekvieną teminę popietę ateina mažiausiai trisdešimt baisogaliečių.

Asociacijos nariai dalyvauja ir Baisogalos, kitų bendruomenių, Kultūros centro organizuojamuose renginiuose. Vienas jų – Radviliškio rajone esančio Pakiršinio šaltibarščių čempionatas.

Vykdydami projektą ,,Judėk daugiau – gyvenk ilgiau“, asociacijos nariai klausosi  specialistų paskaitų, dalyvauja praktiniuose užsiėmimuose. Taip pat lanko Radviliškio baseiną, užsiima fiziniais pratimais Radviliškio sporto klube „Auridana“. Tai padeda išvengti ligų, gerėja senjorų emocinė ir fizinė būklė.

Jie lankosi spektakliuose – pastatymų žiūrėti važiavo į Šiaulius, Panevėžį, Pakruojo dvare rengiamą festivalį.

,,Sidabro gijos“ nariai labai mėgsta keliones, kurios, pasak vadovės, ne tik suteikia daug įspūdžių, bet ir jungia visus puikia, pakilia nuotaika, bendrumo jausmu. „Esame apkeliavę visus Lietuvos rajonus, nesilankėme tik Širvintose ir Lazdijuose, tad mūsų planuose šįmet ten nuvažiuoti,  –  šypsosi pašnekovė. – Įspūdinga buvo išvyka į Rygą, Jūrmalą, kur grožėjomės smėlio skulptūromis, sužavėjo Šiluva,  Tytuvėnų bažnyčia ir vienuolynas, Kretingos senamiestis ir dvaras. Palydėjome vasarą Palangoje prie jūros, kur džiaugėmės ne tik gražia šilta diena, sukomės apžvalgos ratu, bet ir stebėjome tarptautinio liaudiškių šokių festivalio atidarymą prie Palangos tilto, kur šoko visi dalyviai.“

Baisogaliečiams įsiminė ir viešnagė Panevėžio rajono Radviliškių kaimo duonos kepykloje, kur dalyvavo edukacinėje programoje ,,Dalelė tradicijų ant jūsų stalo“. „Turėjome galimybę ne tik stebėti duonos ,,gimimo“ procesą, bet ir patys susiformavome savo duonos kepalėlį. Visi demonstruojami veiksmai priminė vaikystę ir jaunystę“, –  dalijasi įspūdžiais pirmininkė.

Z. Terebeizienė sako, kad yra dešimties moterų branduolys, kurios ir „išjudina“ visus kitus narius…

Genovaitė Kazielienė

Zinos Terebeizienės ,,Facebook“ nuotraukos

2 komentarai “Turiningas laisvalaikis nepriklauso nuo to, kur gyveni

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.