Geriausia kambario temperatūra senjorams
Geriausia kambario temperatūra senjorams turi būti, nors ypatingai išaugusios šildymo kainos privertė lietuvius galvoti, kaip taupyti, kad išlaidos šildymui būtų kuo mažesnės. Aišku, vienas efektyviausių būdų – kuo ilgiau „pratempti“ vasaros sezoną, t. y. visai nejungti šildymo. Ekspertai teigia, kad kambarių mikroklimatui įtakos turi trys pagrindiniai veiksniai – temperatūra, drėgmė ir oro judėjimas.
Organizmas labai jautrus
Specialistai teigia, kad bute, kuriame gyvena senjorai, turėtų būti nei per karšta, nei per vėsu. To reikia, nes pagyvenusiems žmonėms ekstremali temperatūra gali sukelti problemų. Senjorų organizmas yra jautresnis temperatūrų pokyčiams, kadangi mažiau kontroliuoja kūno šilumą. Todėl dėl per ilgo buvimo šiltoje ar šaltoje patalpoje gali pablogėti vyresnių žmonių savijauta. Ekspertai pataria, kad namuose, kur gyvena senjorai, optimaliausia temperatūra yra 20–23 laipsniai šilumos.
Miegamajame – žemesnė temperatūra
Senjorams rekomenduojama, kad miegamajame temperatūra būtų žemesnė, nes tai įtakoja miego kokybiškumą. Grynesniame ore miegas yra kietesnis, ramesnis. Taip išnaudojame mažiau energijos. Kokybiškas miegas lemia ir lėtesnį senėjimą – būna ne tokios ryškios raukšlės ir mažesnis stresas.
Oras turi būti nei per sausas, nei per drėgnas
Šildymo sezono metu reikėtų palaikyti maždaug 40–60 proc. drėgnumą. Kaip tai pasiekti?
Tokiu atveju gali padėti oro sausintuvas. Jį pirkdami atkreipkite dėmesį, kad prietaiso veiksmingumą lemia jo galingumas – kokio dydžio patalpoms sausinti jis skirtas. Tačiau ir pernelyg sausas oras gali sukelti problemų. Ką daryti, jei oras per sausas? Natūrali oro drėkinimo priemonė – kambariuose, geriausia prie radiatoriaus, laikyti indus su vandeniu. Pažymėtina, kad ir kambariniai augalai per savo lapus išskiria drėgmę. Reikia drėkinti ir kūną – gerti daug vandens, per ilgai nesimaudyti karštame duše ar vonioje, naudoti odos drėkiklius ir drėkinančius nosies gleivinės purškiklius.
Vėdinant vyksta oro judėjimas ir tai gali sudaryti geriausią oro temperatūrą senjorams
Visi žino, kad dar vienas būtinas dalykas, ką turime daryti – tai vėdinti patalpas, kad vyktų oro judėjimas. Reikia nors du kartus per dieną atidaryti langus ir taip vėdinti patalpas ne trumpiau negu 5–10 minučių. Senjorams patartina tai daryti vakare, prieš miegą. Senjorams žinotina, kad išvėdinus kambarius prieš užkuriant krosnį, patalpos greičiau įšyla.