Drambliai laidoja ir aprauda savo jauniklius

Indijos mokslininkai skelbia, kad Azijos drambliai garsiai aprauda ir laidoja savo mirusius jauniklius. Drambliai pasirenka laidojimo vietą ir vengia ten eiti. Per laidotuves aplink kapą riaumoja ir garsiai trimituoja visa banda.

Neša į laidojimo vietą

Indijos mokslininkai ištyrė penkis atvejus, kai 2022 ir 2023 metais dramblių banda Šiaurės Bengalijoje, Indijoje, palaidojo savo jauniklius. Kiekvienu atveju banda nešė nugaišusį drambliuką už kūno ir kojų, prieš palaidodama jį žemėje aukštyn kojomis.

Vienu atveju kaimenė riaumojo ir garsiai trimitavo aplink palaidotą dramblio jauniklį. Tyrimas parodė, kad drambliai laidoja tik kūdikius, nes didesnių gentainių negali panešti.

Aplink laidojimo vietas mokslininkai aptiko aiškius 15–20 dramblių pėdsakus virš dirvožemio, dengiančio dramblio jauniklio kūną. Visi jie nugaišo nuo daugybinio organų nepakankamumo būdami nuo 3 mėnesių iki 1 metų amžiaus.

Renkasi lygiagrečius migracijos kelius

Drambliai palikuonis dažniausiai laidojo arbatos plantacijose esančiuose drėkinimo kanaluose, šimtus metrų nuo artimiausių žmonių gyvenviečių.

Šie gyvūnai yra žinomi dėl savo socialinio ir kolektyvinio elgesio, tačiau jauniklių laidojimas anksčiau buvo tik labai mažai tirtas tik  tarp Afrikos dramblių, o tarp jų Azijos pusbrolių visiškai netyrinėtas.

Visais penkiais atvejais banda paliko laidojimo vietą per 40 minučių, o vėliau šios vietos išvengdavo pasirinkdama įvairius lygiagrečius migracijos kelius.

Apie dramblius

Dramblių bandoje gali būti nuo penkių iki tūkstančio, o jai vadovauja sena patelė. Kaimenėje būna tik patelės ir jų jaunikliai, nes jauni patinai išgenami iš bandos vos tik subręsta. Jie buriasi į atskiras kaimenes, o subrendę patinai laisvai migruoja iš vienos bandos į kitą.

Patelės jauniklių susilaukia kas 4 metus. Jų nėštumo laikotarpis trunka 22 mėnesius. Tik vienu atveju iš šimto patelė atsiveda dvynius. Naujagimis dramblys yra maždaug 83 centimetrų ūgio ir sveria apie 250 kilogramų. Jauniklis žindomas mažiausiai dvejus metus. Viena patelė paprastai augina nuo dviejų iki keturių skirtingo amžiaus jauniklių. Patelės aršiai gina savo atžalas. Lytinę brandą jaunikliai pasiekia sulaukę 14–15 metų. Drambliai išgyvena iki 70 metų. Dramblys eina maždaug 9 kilometrų per valandą greičiu, o kai „bėga“, gali per valandą įveikti iki 40 kilometrų.

pexels.com nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.