Šalys, kuriose būstą galima įsigyti už 1 dolerį

Tie, kas pabuvojo tokiose šalyse kaip  Italija, Prancūzija, Šveicarija, negali pamiršti jų nuostabaus grožio, ypatumų. Atrodo, kad apsigyventi šiose vietovėse paprastam žmogui galima tik pasvajoti, tačiau… Pasirodo, kad svajonės gali išsipildyti net ir neturint  daug pinigų. Štai 10 šalių, kur nekilnojamąjį turtą galite nusipirkti už 1 dolerį! Esmė yra ta, kad Italija, Australija ir net Amerika jau keletą metų vykdo atokių vietovių apgyvendinimo programą, pagal kurią atvykėliai šiose istoriškai svarbiose vietose galėtų atkurti ekonomiką ir atgaivinti gyvenimą.

 Italija

Italija viena pirmųjų pradėjo tokį eksperimentą. Pavyzdžiui, nuostabiame Bivonos miestelyje tėra keturi su puse tūkstančio gyventojų ir kasmet šis skaičius sparčiai mažėja. Tokia pati situacija ir Lokane, kur turistų antplūdžiui paskatinti namai nuomojami už 1 eurą. O jei norėsite čia likti visam laikui, dar trejus metus gausite iš rotušės 9 tūkstančių eurų išmoką. Žinoma, daugelį tokių komunų namų reikia rimtai pertvarkyti, tačiau kaip tai gali sustabdyti tuos, kurie kupini jėgų ir svajoja, kad pasaka išsipildytų?

Ispanija

Mažytėje Pongos savivaldybėje, Astūrijos provincijoje, gyventojų skaičius dar mažesnis: 694 žmonės. Bet čia yra vaizdingos plantacijos, didingi kalnai ir šiltas, drėgnas klimatas. Dėl atokumo nuo pagrindinių miestų (pavyzdžiui, kelias iki Astūrijos automobiliu užtruks daugiau nei pusantros valandos) Ponga nėra mėgstama vietos gyventojų, kurie stengiasi būti kuo arčiau „civilizacijos“. Todėl miesto valdžia kviečia jaunas šeimas pagalvoti apie persikėlimą į jaukų kaimą, o persikėlimui paskatinti siūlo pagalbą renkantis būstą, 3 000 eurų dotaciją ir tiek pat už kiekvieną Ponge gimusį vaiką.

Japonija

Didžiuliame Japonijos miesto – Didžiojo Tokijo – rajone, galima lengvai nusipirkti gražų namą už mažiau nei dolerį. Tokią pat patrauklią nekilnojamojo turto kainą siūlo Simane ir Mijagi prefektūrose esančių gyvenamųjų namų savininkai. Kaip ir Italijoje bei Ispanijoje, atokiose Japonijos gyvenvietėse gyventojų skaičius sparčiai mažėja: jaunimas palieka savo gimtąją buveinę, kad galėtų įsikurti megapoliuose. Šiuo metu šalies kaimo vietovėse yra apie 100 milijonų apleistų namų. Kodėl nepasinaudojus šia galimybe?

Kroatija

Mažas Legrado kaimas šiaurės Kroatijoje ir pasienyje su Vengrija taip pat tikisi naujų gyventojų antplūdžio. Tušti namai čia parduodami už 1 kuną (apie 16 JAV centų). Tačiau bendruomenės meras būsimiems Legrado gyventojams kelia tam tikrus reikalavimus: mokumą; amžius iki 40 metų; gyventi toje vietoje ne mažiau kaip 15 metų. Atsidėkodama už persikėlimą vietos valdžia žada padengti 20 procentų namo renovacijos išlaidų, naujajam turto savininkui skirdama apie 35 000 kunų (5 000 eurų).

Prancūzija

Atviras užsienio investuotojams ir Prancūzijos meno bei turtingos istorijos Rube miestas. Nepaisant kultūros paveldo ir vaizdingos gamtos, komuna sparčiai tuštėja, pamažu virsdama „miestu-vaiduokliu“. Atsižvelgdama į didžiulį tuščių namų skaičių, Rube valdžia desperatiškai bando įkvėpti miestui gyvybės ir pradėjo eksperimentą su nekilnojamuoju turtu už 1 eurą. Iš būsimų namų savininkų reikalaujama jame atlikti kapitalinį remontą ir patalpas paversti nuolatine gyvenamąja vieta bent 6 metams.

Šveicarija

Netoli Šveicarijos ežero Lago-Madžiore yra nedidelis Monti Ščiaga kaimelis, garsėjantis nuostabiu kraštovaizdžiu ir … namais už 1 franką. Ši nuošali vietovė gali tapti tikru rojumi tiems, kurie svajoja apie ramybę ir tylą.

Australija

Na, o Kamnoko miestelis Australijoje, kuriame gyvena 300 žmonių, siūlo išsinuomoti namus už 7 dienas mokant tik 1 USD. Tačiau yra vienas būtinas  reikalavimas būsimiems nuomininkams – turėti vaikų. Ūkininkai išnuomoja savo namus už tokią žemą kainą turėdami tik vieną tikslą – išlaikyti veikiančią vietos mokyklą. Turistų su vaikais antplūdis turėtų padidinti mokinių skaičių, o tai reiškia, kad ugdymo įstaiga nebus uždaryta, ir poreikis siųsti vaikus mokytis į tankiau apgyvendintas vietoves, kurios yra už 100 km nuo Kumnoko, išnyks savaime.

Graikija

Dar viena vieta, kur laukiama atvykėlių su vaikais – mažytė sala spalvingoje Graikijoje. Antikiferoje gyvena tik 20 žmonių. Dauguma jų – senimas, o jaunimo ir vaikų praktiškai nėra. Todėl vietinė stačiatikių bažnyčia žada skirti būstą, žemę ir 500 dolerių mėnesinę pašalpą trejiems metams kiekvienam, kuris atvyksta į salą su vaikais ir apsigyvena čia daugeliui metų. Šiuo metu Antikiferoje jau gyvena 4 šeimos, tačiau kandidatų atranka tęsiasi.

Kanada

Netgi Toronte galima įsigyti namą už 1 dolerį, žinoma, vaizdas toli gražu nėra įspūdingas. Dažniausiai tokius namus reikia iš pagrindų perstatyti, suremontuoti, sutvarkyti. Kūrybiškiems žmonėms tai puiki galimybė išreikšti save ir savarankiškai susikurti savo svajonių namus.

JAV

Amerikoje daug miestų nukentėjo nuo ekonominės krizės, įskaitant koronaviruso pandemiją, kuri iš karto paveikė nekilnojamojo turto rinką. Jei turite stabilias pajamas, galite rinktis būstą net už vieną dolerį įvairiose JAV vietose: nuo Detroito iki Sent Luiso. Kai kurios valstijos netgi pradėjo vykdyti specialią programą, suteikianti galimybę atvažiavusiems pigiai įsigyti namą, kurį reikia renovuoti ir gyventi jame keletą metų.

3 komentarai “Šalys, kuriose būstą galima įsigyti už 1 dolerį

  • 2023-03-28 at 20:24
    Permalink

    Man 65 m , esu pencininke , bet dirbanti , noriu pigaus namuko kalnuose , ar imanoma.

    Reply
  • 2023-03-28 at 20:28
    Permalink

    Man 65 metai , noriu gyventi kur yra kalnai .

    Reply
  • 2024-04-23 at 11:53
    Permalink

    Na ispanijoj butu visai nieko

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.