Milijardierius statys „Titaniko“ kopiją

Australijos milijardierius ir kalnakasybos magnatas Clive’as Palmeris trečią kartą paskelbė apie planus statyti „Titaniką II“.

Sidnėjaus operos teatre pristatydamas savo projektą magnatas teigė pastatysiąs laivą „daug geresnį nei originalas“.

Milijardieriaus valdoma bendrovė „Blue Star Line“ pastatys „meilės laivą, kuris bus stiliaus ir prabangos pavyzdys“, sakoma pranešime spaudai. Tačiau dėl vietos, kur vyks statybos, dar neapsispręsta. Tuo pat metu žurnalistams jau buvo parodytas penkių minučių vaizdo įrašas su detaliu 3D vaizdu, kaip atrodys visi devyni „Titaniko II“ deniai.

C. Palmeris sakė, kad laivą kurs „geriausi kruizinių laivų dizaineriai pasaulyje“. Laivo interjeras ir kajučių išdėstymas bus toks pat, kaip ir originaliame laive – pobūvių salė, baseinas ir turkiškos pirtys, taip pat bus gelbėjimosi valtys.

Žurnalistams turtuolis sakė, kad „statyti „Titaniką“ yra daug smagiau nei sėdėti namuose ir skaičiuoti pinigus. Aš turiu viską, ko reikia gyvenime: žmogų, kuris mane myli, vietą, kur naktį miegoti, ir turiu galimybę sočiai pavalgyti“, – teigė milijardierius.

Jis sakė, kad tikisi, kad projektas bus pradėtas vykdyti 2025 metais, o po dvejų metų laivas išplauks į Niujorką.

„Forbes“ duomenimis, C. Palmerio turtas vertinamas 4,2 milijardo dolerių, projektas, pasak milijardieriaus, gali kainuoti daugiau nei 500 milijonų.

2012 metais verslininkas pirmą kartą paskelbė apie lainerio kopijos statybą, tačiau 2015 metais projektas buvo atidėtas dėl pranešimų apie finansines problemas. 2018 metais C. Palmeris projektą atgaivino, tačiau antrasis bandymas taip pat nepavyko.

„Buvo daug nepavykusių dalykų, kai pirmą kartą pristatėme projektą. Tačiau vis dar esu čia su tuo pačiu įsipareigojimu. Ir dabar, kai pandemija baigėsi, mes tai padarysime“, – tikino milijardierius.

1912 m. balandžio 14 d. didžiausias tuo metu pasaulyje laivas „Titanikas“ atsitrenkė į ledkalnį savo pirmosios kelionės iš Sautamptono į Niujorką metu. Tada žuvo daugiau nei 1 500 juo plaukusių žmonių. 712 – išsigelbėjo. Šiuo metu „Titanikas“ yra Atlanto vandenyne, 3 800 metrų gylyje.

2023 metų birželį Atlanto vandenyne dingo povandeninis laivas „Titan“, plaukęs prie nuskendusio „Titaniko“. Vandenyno dugne rasta nuolaužų, kurios patvirtino, kad laivas sprogo ir turistai žuvo.

Tarp keleivių buvo milijardierius verslininkas ir tyrinėtojas Hamishas Hardingas, Pakistano verslininkas Shahzada Dawoodas ir jo sūnus Suleimanas, prancūzų tyrinėtojas Paulas-Henri Nargeolet’as ir bendrovės „OceanGate“ generalinis direktorius Stocktonas Rushas.

Wikipedija nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.