„Susirenkame ne skųstis gyvenimu, o linksmintis“

 Taip sako Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių asociacijos (KMPŽA) prezidentė  Valerija Miliauskienė. Organizacija vienija apie 200 senjorų, kurie nori įdomiai, turiningai, linksmai praleisti laiką.

Susibūrė keliolika meno kolektyvų

Tad nenuostabu, kad asociacijoje susibūrę net trylika įvairių meno kolektyvų.

Tai ansambliai „JūrAinė“, „Vakaro žaros“, „Laiko spalvos“, „Savi“, „Pajūrio krantai“, „Klaipėda“, „Sidabro gija“ , chorai – „Rūta“, „Alna“,  kapelos – „Burės“, „Albatrosas“, „Ryto pašvaistė“, „Guboja“.

Choreografė, pedagogė V. Miliauskienė pasakoja, kad ji pati jau šešerius metus vadovauja liaudiškų šokių kolektyvui „Sidabrinė gija“, kurį daugiau kaip prieš keturis dešimtmečius įkūrė šviesios atminties baletmeisterė Irena Marijona Gelgutienė, kai jos vadovaujamo choreografinio kolektyvo „Inkarėlis“ vaikų tėvai pareiškė norą šokti patys.

„Visų mūsų kolektyvų vadovai yra labai profesionalūs, patys nariai repeticijose taip pat stengiasi kuo geriau atlikti kūrinius, kurti sceninį įvaizdį“, – patikina prezidentė.

Dėl to klaipėdiečiai saviveiklininkai ne tik nuolat pasirodo mieste, Žvejų rūmų Bendruomenės namuose vykstančiuose renginiuose, bet ir kviečiami koncertuoti bei dalyvauja dainų šventėse, festivaliuose, konkursuose, vieši pas bendraminčius kituose rajonuose.

Štai ir birželio 10 dieną choras „Rūta“ bei liaudiškų šokių kolektyvas „Sidabrinė gija“ Klaipėdoje dalyvaus Lietuvos Vakarų krašto dainų šventėje.

„Draugaujame su Panevėžio, Joniškėlio, Palangos, Gargždų senjorais – mes važiuojame pas juos į svečius, jie mus pasikviečia pas save“, – kalba Valerija.

Labai graži KMPŽA iniciatyva – vykti į senelių namus. Jų viešnagės suteikia daug džiaugsmo senoliams – jie kartu traukia dainas, įsisuka į šokio sūkurį taip pamiršdami kasdienybę…

Nuolaidomis paremia įstaigos

Senjorai ne tik rodo, ką patys moka, bet nori ir kitų pasiklausyti, pasižiūrėti. V. Miliauskienė pasidžiaugia, jog pavyksta susitarti su įstaigomis, kad paremtų suteikdamos nuolaidų į vykstančius koncertus, spektaklius. Senjorai – nuolatiniai bibliotekoje vykstančių renginių dalyviai. „Bendradarbiaujame su Žvejų rūmais, kuriems priklauso Bendruomenės namai, tad kolektyvai gali nemokamai naudotis patalpomis“, – vardija vadovė.

Kartu ir per šventes

Tradiciškai kartu pažymimos visos svarbios šventės. Prezidentė sako, kad stengiamasi, jog jos būtų linksmos, originalios, suteiktų geros nuotaikos. Štai palydint senuosius metus Valerija pakvietė senjores pasipuošti vakarinėmis suknelėmis, kolektyvai paruošė smagias programėles, netrūko siurprizų, dainų, šokių, skardaus juoko.

Per Moters dieną koncertuoja tik vyrai, taip pasveikindami senjores. Prie Kalotės ežero švenčiamos Joninės.

Net per karantiną jie sugebėjo susitikti – susieidavo Botanikos sode ir pabendraudavo…

Balandžio mėnesį kolektyvų nariai pakviesti į talką. Senjorai  smagiai šlavinėjo, grėbstė, tvarkė Bendruomenės namų aplinką.

Mėgsta keliauti

Dažnai asociacijos nariai išsiruošia į keliones. Aplankyta daug Lietuvos vietų – klaipėdiečiai pabuvojo sostinėje, Suvalkijoje, Raudondvaryje.

Dabar senjorai ruošiasi važiuoti į Čekiją, Trakus.

70-ečiai ir vyresni viešuoju transportu važiuoja tik už 10 eurų per metus

Vadovė sako, kad susirinkę senjorai nelinkę politikuoti, skųstis, dejuoti. Jie nori dainuoti, šokti, keliauti, bendrauti, juokauti. Vis dėlto prezidentė yra prie savivaldybės veikiančios Senjorų tarybos narė, o jos pavaduotoja Nastazija Kaupienė – pirmininkė. Dalyvaudamos šioje veikloje moterys „pakovoja“ dėl visų Klaipėdos senjorų gerovės.

Vienas rezultatų – Klaipėdoje septyniasdešimtmečiams ir vyresniems važiavimas viešuoju transportu kainuoja tik 10 eurų per metus“, – pasidžiaugia Valerija.

Darbas – komandinis

V. Miliauskienė KMPŽA vadovauja jau trečius metus. Prezidentė neslepia, kad vienam būtų nelengva vykdyti visas veiklas, ir teigia, kad darbus pasiskirsto kūrybinga, iniciatyvi komanda. Dėl to skambiai aidinčios dainos, smagūs šokiai, susitikimai, renginiai leidžia senjorams nesenti, mąstyti pozityviai ir jaustis reikalingiems…

Genovaitė Kazielienė

KMPŽA Facebook nuotraukos

6 komentarai “„Susirenkame ne skųstis gyvenimu, o linksmintis“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.