3 patarimai, kad nebūtų blogo burnos kvapo

Kad burnos kvapas būtų gaivus, būtina nuolat stebėti jų būklę, laikytis higienos reikalavimų.

Gali lemti ligos

Blogas burnos kvapas gali atsirasti dėl ligų. Ir nebūtinai tai turi būti dantų ligos. Blogas kvapas kartais sklinda ir dėl virškinamojo trakto susirgimų.

Dantų ligos – tai apnašos, ėduonis, lėtinės periodonto ligos ar šaknys, kurias būtina rauti. Išgydžius kariesą, nuėmus dantų akmenis ar išrovus supuvusias šaknis, blogas burnos kvapas turėtų išnykti.

Tačiau blogas kvapas gali sklisti ir nesant ligų. Ką daryti, kad išvengtume to nepageidaujamo ir nemalonaus reiškinio?

Reikia, kad neišsausėtų burna 

Burnos džiūvimą sukelia daug įvairių priežasčių. Kai kurie žmonės miega išsižioję, kiti negali prakvėpuoti per nosį. Seilėtekį mažina ir tam tikri vaistai. Paprasčiausias pakankamas skysčių vartojimas gali padėti išsausėjus burnai, o tai savo ruožtu pagerina blogą burnos kvapą ir apsaugos nuo dantų ėduonies bei dantenų ligų.

Tačiau užuot gėrus gazuotus gėrimus, saldžias sultis, kavą ar arbatą, verčiau rinktis vandenį ir visada turėti jo gertuvę su savimi. Burną išsausina ir alkoholis, todėl patartina ne tik vartoti mažiau alkoholinių gėrimų, bet ir burnos skalavimo skystį rinktis be alkoholio. Jeigu nėra galimybės atsigerti, seilių išsiskyrimą paskatina pastilės ar kramtomoji guma.

Rūkymas ir cigaretės – tabu

Viena iš blogo burnos kvapo priežasčių yra rūkymas. Tabako dūmai smirda, o patys rūkalai  sukelia burnos džiūvimą ir dantenų ligas. Sergant rūkymo priklausomybe ir negalint iš karto mesti rūkyti kai kurie specialistai siūlo cigaretes pakeisti alternatyviomis mažiau žalingomis tabako priemonėmis, tokiomis kaip elektroninės cigaretės ar kaitinamo tabako įrenginiai. Juose nesusidaro įprastų cigarečių dūmų ir dervų, kurios yra pagrindinis nuosėdų šaltinis.

Dantis reikia valyti taisyklingai 

Vienas iš pirmųjų žingsnių, kurį reikia atlikti, jei kenčiate nuo blogo burnos kvapo, yra dantų priežiūros įpročių peržiūra. Dantis patariama valytis po dvi minutes du kartus per dieną, ir bent kartą per dieną tarpdančius išvalyti siūlus. Dvi minutės trunka kur kas ilgiau nei mano dauguma žmonių. Valant dantis, laiką galima pasitikrinti telefonu arba virtuvės laikmačiu.

Dantų siūlą geriausia naudoti vakare, pašalinant dienos metu tarpdančiuose susikaupusius maisto likučius. Kai kas naudoja dar ir liežuvio grandiklį, tačiau pakaktų bent jau, baigus valyti dantis, kelias sekundes liežuvį pavalyti dantų šepetėliu.

Burnos kvapą gali atgaivinti ir burnos skalavimo skystis, tačiau įsitikinkite, kad jame nėra alkoholio.

StockSnap nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.