Alytaus senjorai nuoboduliu nesiskundžia…

Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Alytaus skyriaus (LPŽAAS) nariai nesiskundžia nuoboduliu – jie sukasi nuolatinėse veiklose.

 Dirba keliomis kryptimis

Kaip pasakojo skyriaus pirmininkas Eugenijus Kasteckas, iš viso yra pustrečio šimto narių, ypatingai aktyvūs – apie 180.

Mūsų senjorai mėgsta saviveiklą – turime tris ansamblius: tai vokalinis mišrus „Sidabrinė gija“, moterų „Šarma“ ir vyrų „Jovaras“ . Taip pat moterys susibūrusios į rankdarbių būrelį „Pynutė“, kur susirinkusios ne tik bendrauja, bet ir mokosi viena iš kitos, rengia savo darbų parodėles,  sakė antrą kadenciją skyriui vadovaujantis E. Kasteckas. – Vyrai susibūrę į klubą „Sėkmė“, kur ne tik pasišnekučiuoja, bet ir išmėgina jėgas prie šaškių, šachmatų lentų.

Skyriaus nariai aktyvūs savivaldybės organizuojamų naktišokių dalyviai – šaltuoju sezonu jie smagiai sukasi šokio sukūryje Kultūros centre organizuojamuose renginiuose, o atėjus vasarai persikelia į miesto sodą – ten, lauko erdvėje ypač smagu pamiklinti kojas…

 Turi savo patalpas

Senjorams nemokamai skirtos patalpos – keli kabinetai Neįgaliųjų centre, taip pat jie gali naudotis ir nedidele renginių sale, kuria dalinasi su kitais.

Pasak pirmininko, čia gyvenimas verda kiekvieną savaitės dieną – tai vyksta repeticijos, tai užrašoma į ekskursijas, kas ateina tiesiog pabendrauti ir pasivaišinti kava ar arbata.

Skyriaus nariai pasikviečia ir svečių – temomis, kurios įdomios senjorams, jaukioje aplinkoje kalbasi su gydytojais, policijos darbuotojais, dvasininkais, Raudonojo Kryžiaus atstovais, kitais įdomiais žmonėmis.

Vyksta ir kūrybos vakarai.

 Bendrauja su bendraminčiais

 LPŽAAS skyriaus nariai važiuoja paviešėti, pabendrauti ir pas kaimynus senjorus – varėniškius, lazdijiečius, apsilanko Kaišiadoryse. Kaip juokauja pirmininkas, „ir save parodyti, ir kitų pažiūrėti“…

Ne kartą vyko į senelių globos namus, kur savo dainomis, muzika, rankdarbių būrelio moterų pagamintomis dovanėlėmis praskaidrino senolių kasdienę buitį…

 Ekskursijos – kiekvieną mėnesį

E. Kasteckas neslepia, kad skyriaus narių ypač mėgiamos ekskursijos – su džiaugsmu važiuojama po įvairiausius Lietuvos kampelius. Netrukus jie vyks ir į Latviją, Jelgavos pilį. Skyriaus nariai taip pat kviečiami pailsėti Palangoje. Anot pirmininko, ekskursijos organizuojamos bent kartą per mėnesį.

Šventės – kartu

Žinoma, ypač laukiamos didžiosios šventės – Kalėdos, Velykos, Motinos, Tėvo diena, taip pat tautinės – Vasario 16-oji, Kovo 11-oji, kitos, kuomet daugelis skyriaus narių susirenka jas atšvęsti su dainomis, šokiais ir kitokiais smagiais dalykais.

Pirmininkas E. Kasteckas sako, kad tokią plačią veiklą organizuoti padeda ir aktyvi, šauni valdyba…

Genovaitė Kazielienė

LPŽA Alytaus skyriaus „Facebook“ nuotraukos

1 komentaras “Alytaus senjorai nuoboduliu nesiskundžia…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.