Senjorai olimpiadoje ne tik sportavo

Rugpjūčio mėnesį Kėdainių rajone,  Pelėdnagių seniūnijos Beinaičių parke vyko 6-oji tradicinė respublikinė senjorų olimpiada „Renkamės sveiką gyvenimą“. Renginį organizavo Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos (LPŽA) Kėdainių rajono skyrius, vadovaujamas pirmininkės Almos Jociuvienės.

 Pirmą kartą surengta prieš šešerius metus

Kaip pasakojo A. Jociuvienė, rengti olimpiadas ją paskatino noras suburti mėgstančius judėjimą senjorus: ,,LPŽA Kėdainių rajono skyrius vienija pusantro šimto narių. Pradėdama vadovauti skyriui pastebėjau, kad kai kurie aktyvūs pagyvenę žmonės mėgsta pasivaikščiojimus, bėgioja, eina su šiaurietiškomis lazdomis. Pagalvojau, kad būtų galima apjungti jėgas ir bendrai paieškoti naujų formų, metodų, kad senjorai aktyviau įsijungtų į sveikatą stiprinančias veiklas, išryškėtų lyderiai. Taip gimė mintis organizuoti senjorų olimpiadas. Kadangi tokiems renginiams reikia lėšų, parašiau projektą  ir pateikiau savivaldybei finansinei paramai gauti. Projekto vykdymui pinigų buvo skirta ir taip surengėme pirmąją olimpiadą Raseinių rajone, Kirkšnovės kaimo turizmo sodyboje. Po to trejus metus olimpinė šventė buvo organizuojama Kėdainių rajone, Plinkaigalio kaime, o pernai ir šįmet – Beinaičiuose.“

Pirmininkė sakė, kad rengiant olimpiadas stengiamasi plėsti dalyvių ratą – kviečiami bendraminčiai ir iš kitų savivaldybių, taip pat įvairinamos rungtys, įpinami meniniai akcentai. Olimpiados yra puikus būdas senjorams ne tik išmėginti jėgas, bet ir tiesiog gerai praleisti laiką, pabūti kartu, susirasti naujų draugų.

Nugalėjo draugystė

Šįmet į Pelėdnagius atvyko svečiai iš Joniškio, Radviliškio rajono Šeduvos, Baisogalos, Vilkaviškio, Ukmergės, Šiaulių, Raseinių rajono Mirklių. Tradiciškai dalyvavo ir kelios vietos senjorų komandos.

Olimpiada prasidėjo mankšta, po to ir dalyviai, ir svečiai pakviesti į bendrą sportinį šokį. Sporto entuziastai jėgas išbandė įvairiose rungtyse. Varžybų metu juos stebėjo ir balus skyrė teisėjai. Nors dalyviai surinko nevienodą balų skaičių, nugalėjo draugystė – visos komandos apdovanotos rėmėjų įsteigtomis olimpinėmis taurėmis ir medaliais, taip pat įteiktos asmeninės dovanėlės.

Gavo naudingos informacijos

„Pakvietėme ir Kėdainių visuomenės sveikatos biuro specialistes, kurios papasakojo, kaip elgtis, kad senjorai neperkaistų saulėje, saugotų sveikatą. Labai naudinga buvo edukacija, kurios metu dalyviai mokyti, kaip teisingai suteikti pirmąją pagalbą. Nuo liepos visi vairuotojai turi naujas vaistinėles, tačiau nedaugelis žino,  kaip teisingai jomis pasinaudoti. Tad biuro darbuotojų konsultacija labai pravertė, nes daugiau kaip pusė mūsų asociacijos narių vairuoja automobilius“, – kalbėjo pašnekovė.

Šoko, dainavo, bendravo

Po sportinių varžybų dalyviai parodė kultūrines programėles, buvo deklamuojamos eilės. Palapinėse visų laukė vaišės – senjorai ragavo asociacijos narių virtos košės, skanavo kitus valgius, užsigerdami gaivinamaisiais gėrimais.

Kėdainių autorinės muzikos grupė „Vaivorykštė“ senjorams surengė ir diskoteką, kurioje ilgai linksminosi visi, kas tik norėjo.

Reikėjo įdėti daug bendro darbo

Kėdainių rajono skyriaus pirmininkė A. Jociuvienė neslėpė, kad renginiui daug ir rimtai ruoštasi: „Rita ir Algis Lankeliai organizavo parko tvarkymo darbus, rūpinosi, kad būtų pastatytos palapinės, ruošė vietas rungtims, kelios asociacijos narės gamino skanėstus, gerimus. Mūsų skyriaus nariai išvakarėse papuošė aplinką, ruošiantis renginiui daug talkino Pelėdnagių seniūnas Edvinas Pagirskas.“

Vadovė taip pat pasidžiaugė, kad asociacijos senjorų veiklas visada remia, skatina sveikatintis, dalyvauja renginiuose Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis ir LR Seimo narys Tomas Bičiūnas.

Už nuolatinį sveikos gyvensenos propagavimą, senjorų skatinimą rūpintis savo sveikata, renginių organizavimą, olimpiadoje dalyvavęs LPŽA prezidentas Kęstutis Makaravičius A. Jociuvienę apdovanojo padėkos medaliu „Už nuopelnus asociacijai“.

Pasak skyriaus pirmininkės, gausus senjorų dalyvavimas olimpiadose, jų pasisakymai apie tai, kiek džiaugsmo, naudos jos suteikė, rodo, kad tokie renginiai reikalingi brandaus amžiaus žmonėms. Todėl buvo diskutuota, kad galbūt būtų galima organizuoti olimpiadas, kuriose dalyvautų visos šalies arba regionų senjorų sporto komandos.

Genovaitė Kazielienė

 LPŽA Kėdainių rajono skyriaus  Facebook  Mykolo Goštauto nuotraukos

1 komentaras “Senjorai olimpiadoje ne tik sportavo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.