„Nepaisant amžiaus, skelia ugnį scenoje“…

Panevėžyje vyko XXXI respublikinis senjorų liaudiškų šokių ir muzikos festivalis Dar ratą, ratelį. Jį organizavo Panevėžio bendruomenių rūmai. Dalyvavo dešimt kolektyvų, pasirodė apie 180 senjorų.

 Sulaukė ir svečių iš užsienio

Kaip sakė Panevėžio bendruomenių rūmų direktorė Judita Kačinskaitė, tai tradicinis renginys, į kurį suvažiuoja ne tik mūsų šalies saviveiklininkai, bet atvyksta svečių ir iš užsienio. Šįmet sulaukta latvių kolektyvo iš Saulkrastų KC „Saulgrieži“.

 Projektas skirtas Aukštaitijos metams pažymėti

Panevėžio bendruomenių rūmai šįmet vykdo šio miesto savivaldybės ir Lietuvos kultūros tarybos remiamą projektą „Kultūrnešio dienos“, kurį sudaro mėgėjų meną populiarinančių aštuonių renginių ciklas. Visi – skirti Aukštaitijos metams pažymėti.

Festivalis „Dar ratą, ratelį“ – vienas iš jų. „Šiuose renginiuose stengiamės atskleisti ir tautinio kostiumo grožį, nes šokėjai vilki kiekvienam regionui būdingus savitus tautinius drabužius. Taip pat išryškinti kažkokią būtent Aukštaitijai būdingą detalę – ar liaudies dainą, ar amatus, ar meno sritį. Tai, kas pabrėžia Aukštaitijos regiono išskirtinumą, grožį, žavesį“, – pasakojo šio projekto vadovė, Panevėžio bendruomenių rūmų Meno mėgėjų ir užimtumo veiklos skyriaus vedėja Dalia Gaspariūnienė.

Šoko, dainavo, bendravo

Festivalyje „Dar ratą, ratelį“ pasirodė devyni liaudiškų šokių kolektyvai ir vienas vokalinis ansamblis. Šokėjai – tai Kauno kultūros centro (KC) senjorų kolektyvas „Ainiai“ (vadovas Darius Žilinskas), Kėdainių KC „Lankesa“ (vad. Virginija Čereškienė-Beviršė), Naujosios Vilnios „Lendrūnas“ (vad. V. Čereškienė-Beviršė), Utenos mokytojų senjorų „Levindra“ (vad. Audinga Kvaselytė), Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių asociacijos „Sidabrinė gija“ (vad. Valerija Miliauskienė), Marijampolės KC „Sidabra“ (vad. Virginija Sagulina), Veliuonos KC „Veliuonietis“ (vad. Donatas Liktas), Panevėžio bendruomenės rūmų „Linas“ (vad. Zita Rimkienė), Latvijos Saulkrastų KC „Saulgrieži“ (vad. Judite Krūmina). Dainavo Panevėžio bendruomenių rūmų vokalinis ansamblis „Smiltelė“ (vad. D. Gaspariūnienė).

Projekto vadovė pasidžiaugė, kad Lietuvoje yra daug senjorų šokių kolektyvų, kurių nariai pasižymi aktyvumu, energija: „Nors yra brandaus amžiaus, tačiau senjorai dar skelia ugnį scenoje…“

Po pasirodymų kolektyvai buvo apdovanoti padėkos raštais, suvenyrais, gėlėmis.

Šventė tęsėsi vakaronėje. Jos metu ne tik bendrauta, vaišintasi: kiekvienas kolektyvas parodė savo krašto šokį, po to visi sukosi bendrame būryje.

Dalyvavimas veiklose gerina senjorų emocinę būseną

D. Gaspariūnienė teigė, kad tokie renginiai senjorams labai reikalingi – ne tik fizinei sveikatai stiprinti, bet ir emocinei būsenai gerinti. „Išėjimas iš namų pakelia nuotaiką, skatina rūpintis išvaizda, gerina psichologinę savijautą. Dalyvaudami tokiose veiklose senjorai jaučiasi pilnaverčiais visuomenės nariais“, – įsitikinusi projekto vadovė.

Genovaitė Kazielienė

Juozo Ragelio nuotraukos

1 komentaras “„Nepaisant amžiaus, skelia ugnį scenoje“…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.