„Ignitis“  perspėja saugotis sukčių

Sukčiai griebiasi įvairių gudrybių, kad apgautų žmones ir išviliotų iš jų pinigus. „Ignitis“ pastebi, kad vienas būdų – šios bendrovės vardu siunčiami pranešimai apie gyventojų įsiskolinimą. Kartais, atidarę laišką ir pamatę tokį grėsmingą pranešimą, kai kurie patiklūs gyventojai puola mokėti skolas, kurių net neturi… Dėl to bendrovė pataria, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad netaptume apgavikų auka.

 5 svarbiausi dalykai, išduodantys, kad tai ne „Ignitis“ siųstas laiškas:

 Neaiškus siuntėjas– bendrovės laiškai siunčiami tik iš noreply@ignitis.lt

Netikslus logotipas – laiškuose visada yra „Ignitis“ logotipas.

Nėra kliento duomenų – siųsdami asmeninius laiškus visada nurodo adresą ir kliento kodą, o kartais – vardą ir pavardę.

Nežinia, kur vedanti nuoroda „Mokėjimas“ – bendrovės nuorodos veda į ignitis.lt svetainę, mano.ignitis.lt savitarną.

Gramatinės klaidos – gerbdami savo klientus laiškus rengia taisyklinga lietuvių kalba.

Į ką būtina atkreipti dėmesį

Reikia patikrinti el. laiško siuntėją

Labai dažnai sukčių laiškai siunčiami iš pašto dėžučių su netiksliai užrašytais žinomų įmonių pavadinimais. Jei dvejojate, ar tikrai laišką siunčia įmonė, kurios paslaugomis naudojatės – nukopijuokite siuntėjo adresą ir paieškokite kitų laiškų, išsiųstų iš to paties adreso. „Ignitis“  laiškai siunčiami tik iš noreply@ignitis.lt adreso.

Būtina atkreipti dėmesį, koks bendras laiško vaizdas

Sukčių laiškai įprastai atrodo netvarkingi ir parašyti skubotai. Jų kalba dažniausiai būna netaisyklinga – nesuderinti linksniai, nenaudojamos lietuviškos raidės bei palikta kitų gramatikos klaidų, kurias greitai pastebėtų net pradinukas.

Nepatartina skubėti, geriau giliau įsigilinti į laiške minimus faktus

Pavyzdžiui, jei minima jūsų skola, apie jos egzistavimą lengva patikrinti savitarnoje mano.ignitis.lt. Taip pat galima susisiekti su laiške minimu siuntėju ir pasitikslinti, ar jis tikrai išsiuntė tokį laišką.

Negalima spausti ant įtartinų nuorodų

Kur veda laiške įdėtas mygtukas ar nuoroda, sužinosite užvedę ant jos pelę. Ilgas ir sudėtingas, iš įvairių simbolių sudarytas nuorodos adresas – rimtas signalas apie sukčių žabangas. Paspaudus ant sukčių nuorodos, senjorai rizikuoja užkrėsti savo kompiuterį virusu ir netekti jautrios asmeninės informacijos (pvz. prisijungimų ir slaptažodžių).

Bendrovės nuorodos veda į ignitis.lt svetainę, mano.ignitis.lt savitarną.

freepik.com nuotr.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.