Jei nepavyksta susitarti su triukšmadariais

Ne paslaptis, kad senjorai jau yra tokio amžiaus, kai norisi ramybės. Tačiau kartais ją trikdo „garsūs“ kaimynai, iš gatvės sklindantis triukšmas. Ką daryti, jei nepavyksta geruoju susitarti, kad aplinkiniai elgtųsi tyliau?

Kada turi įsivyrauti ramybė

Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymas nustato dienos, vakaro ir nakties metą. Dienos metas yra nuo 7 val. ryto iki 19 val., vakaro – nuo 19 iki 22 val., nakties – nuo 22 val. iki 7 val. ryto. Atsižvelgiant į minėtame įstatyme numatytus triukšmo ribinius dydžius, ramybė gyvenamosiose patalpose turi įsivyrauti nuo 19 val. Nepaisantiems šių reikalavimų nustatyta administracinė atsakomybė už viešosios rimties trikdymą taikoma ir gyvenamosiose patalpose vakaro ir nakties metu.

Kokios skiriamos baudos

Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą (ANK) viešosios rimties trikdymas yra šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais bei kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, užtraukia baudą nuo dvidešimt iki aštuoniasdešimt eurų. Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už numatytus pažeidimus, užtraukia baudą nuo aštuoniasdešimt iki trijų šimtų eurų.

ANK 589 straipsnio 49 ir 82 punktuose nustatyta, kad 488 straipsnyje numatytų administracinių nusižengimų teiseną pradeda, administracinių nusižengimų tyrimą atlieka ir administracinių nusižengimų protokolus surašo policijos ir savivaldybių administracijos.

Į policiją galima kreiptis ir elektroniniu būdu

Jei kaimynai labai triukšmauja, senjorai gali pateikti pranešimą per policijos savitarnos portalą ePolicija, teritoriniam policijos komisariatui elektroniniu paštu, paprastu paštu ar tiesiogiai atvykus į policiją. Beje, pranešimą per policijos savitarnos svetainę galima pateikti tiek save identifikavus el. erdvėje, tiek anonimiškai. Tačiau pateikus pranešimą neprisijungus (anonimiškai), įvykio nagrinėjimas negalės būti pradėtas iš karto: susisiekę su jumis pareigūnai informuos, kokiais būdais gali būti patvirtinta jūsų tapatybė (pvz. galite būti kviečiamas atvykti į policijos komisariatą); įvykio nagrinėjimo eigos negalėsite sekti portale ePolicija.lt. Senjorui pateikus pranešimą identifikavus save el. erdvėje – įvykio nagrinėjimas galės būti pradėtas iš karto, nagrinėjimo eigą galima sekti ePolicija portale: prisijungus prie savo paskyros galima peržiūrėti ar papildyti pranešimo duomenis, stebėti pranešimo nagrinėjimo būsenas. Paminėtina, kad jei triukšmo metu buvo kviečiama policija, pareiškimas gali būti surašytas ir vietoje. Jei policija vengia važiuoti ar bausti asmenį – reiktų su skundu kreiptis į komisariato vadovą.

stocksnap. io nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.