Kaip bus mokamos pensijos sausio mėnesį

„Sodra“ skelbia, kaip bus mokamos pensijos 2024 metų sausio mėnesį.

Gaus anksčiau

„Sodra“ atkreipia dėmesį, kad pensijų gavėjai, kurie iki šiol pensijas į savo banko sąskaitas gaudavo mėnesio 20–22 dienomis, sausį gaus pensijas 17–18 dienomis.

Taip pat informuojama, jog gruodį žmonės, auginantys vaikus iki dvejų metų, gavo dvi vaiko priežiūros išmokas – už lapkritį ir už gruodį. Dėl to vaiko priežiūros išmokos sausį nebus mokamos. 2024 metais kitą vaiko priežiūros išmoką – už sausio mėnesį – šeimos gaus vasarį.

Kada senjorams bus mokamos pensijos?

Senjorai pensijas gaus priklausomai nuo kredito įstaigos ar pristatymo būdo. „Swedbank“ pensijos į sąskaitas 2024 m. bus pervedamos sausio 10, 11, 12 dienomis.  Šiaulių bankas, „Luminor“ (buvęs „DnB“): Vilniaus, Šiaulių, Alytaus regionų gyventojams pensijas perves sausio 9 dieną, Kauno, Klaipėdos, Mažeikių regionų gyventojai jas gaus sausio 10 dieną, o Marijampolės, Šilalės, Utenos ir Panevėžio regiono pensijų gavėjai jų sulauks sausio 11 dieną,  SEB Vilniaus teritorinio skyriaus aptarnaujamiems klientams pensijos bus pervedamos sausio 9 d. Kiti SEB, Medicinos, „Citadele“, „Luminor“ (buvusio „Nordea“) bankų ir kitų kredito, mokėjimo įstaigų klientai pensijas gaus sausio 10 d. Atsiimti pensijas Lietuvos pašte bus galima sausio 10–26 d. Tomis dienomis pensijas į namus pristatinės Lietuvos paštas, bendrovės „Bastaras“, „Rausidas“.

„Sodra“ pataria atkreipti dėmesį, kad tiems gavėjams, kuriems pensija pirmą kartą paskirta po 2012 metų vasario 29 dienos, ir gavėjai, kuriems pensijos 2011 metų gruodį arba 2012 metų rugsėjį mokėtos 27–28 dienomis, Vilniaus, Kauno ir Šiaulių regionų gyventojai pensijas turėtų gauti sausio 17 dieną, o Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Alytaus, Mažeikių, Šilalės, Utenos regionų gyventojai – sausio 18 dieną.
Pensijų anuitetai kaupusiems antrojoje pensijų pakopoje bus mokami sausio 26 d.

Pensijos padidės

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 616 tūkst. senatvės pensijos gavėjų ir apie 7,5 tūkst. išankstinės senatvės pensijos gavėjų.

2024 metais vidutinė senatvės pensija padidės maždaug 66 eurais ir pasieks 605 eurus. Vidutinė senatvės pensija tiems, kurie turi būtinąjį stažą, – 70 eurų ir sieks 644 eurus. Prognozuojama, kad vidutinė senatvės pensija sudarys 45,9 proc. vidutinio darbo užmokesčio „į rankas“, o vidutinė senatvės pensija, turintiems būtinąjį stažą, – vidutinio 48,8 proc. darbo užmokesčio „į rankas“.

Vienišo asmens išmoka ir socialinio draudimo našlių pensijos bazinis dydis kitais metais pasieks 38,23 euro.

Senjorų svetainės informacija

5 komentarai “Kaip bus mokamos pensijos sausio mėnesį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.