Kaip sutaupyti atostogaujant užsienyje

Atostogaujant spalvingose užsienio šalyse, mažiausiai norima skaičiuoti išlaidas ar neleisti sau atseikėti pinigų tam tikroms pramogoms. Vis dėlto, tam, kad grįžus į gimtinę nereikėtų svarstyti, kaip su turimais finansais išgyventi likusią mėnesio dalį iki pensijos, patartina atsižvelgti į keletą taisyklių, kurios padės sutaupyti kelionės metu.

Net ir sutaupius atostogoms, reikia skaičiuoti

Ruošiantis kelionei į užsienį, rekomenduojama senjorams  bent keletą mėnesių atsisakyti nebūtinų pirkinių ir planuoti einamąsias išlaidas. Tokiu būdu sutaupoma bent dalis per atostogas prireiksiančios sumos ir kelionės finansiniai aspektai būna lengvesni. Visgi, kelionės metu, jeigu nėra planuojamas biudžetas ir pramogos, galima taip pat išleisti nemenką sumą pinigų, o grįžus į kasdienį ritmą, yra tikimybė, jog iškils sunkumų su finansais.

Ekspertai teigia, kad likus keliems mėnesiams iki kelionės, patartina pasidomėti tos šalies ar miesto nakvynės,  maisto, pramogų bei transporto kainomis. Kuo anksčiau pasirūpinama gyvenamąja vieta, tuo paprasčiau rinktis ne tik iš apgyvendinimo tipų, bet ir kaina paprastai būna mažesnė. Pravartu susiplanuoti ir kaip bus nusigaunama nuo oro uosto iki gyvenamosios vietos, apgalvoti kaip bus keliaujama kelionės metu – ar tai bus viešasis transportas, pavežėjai, o gal nuomotas automobilis.

Taip pat senjorams patariama susidaryti sąrašą ketinamų aplankyti vietų bei trokštamų įgyvendinti pramogų su šalia nurodytomis galimomis kainomis. Tai ne tik taps puikiu kelionės planu, bet ir leis aiškiau matyti finansines ribas – ką galima sau leisti pagal sutaupytą kiekį pinigų, o ko – ne. Kada šie aspektai yra įgyvendinami, į kelionę galima leistis labiau užtikrintai, nes joje bus išvengta finansinių nesklandumų.

Kai pati kelionė ir galimos išlaidos joje yra suplanuotos, galima svarstyti apie tai, kaip reiktų pramogauti, ilsėtis ir mėgautis atostogomis taip, kad grįžus nereikėtų pernelyg susiveržti diržų. Ekspertai dalijasi keletu vertingų patarimų, padėsiančių įsijausti į vietinį gyvenimą bei neišleisti daugiau, nei buvote planavę.

Turėkite dienos biudžetą

Kelionėje ar atostogose sunku nepasiduoti impulsyviems pirkiniams, tačiau patariama turėti nusistačius dienos išlaidų ribą ir jos laikytis. Toks sprendimas pravers ne tik planuojant veiklas ir joms skiriamus kaštus, bet taip pat leis sutaupyti, įvairius pirkinius, pietus restorane ar tam tikras pramogas paskirstant per visą kelionės laikotarpį. Taip bus galima kelionę padalinti į aktyvesnes bei poilsio dienas, kada lepinamasi maudynėmis, kokybišku miegu, gera knyga ar tiesiog pasivaikščiojimu po gražiausius kampelius.

Ieškokite gyvenamosios vietos su virtuve

Gyvenimas viešbutyje skamba gražiai, tačiau daugybė jų negali pasiūlyti apartamentų su virtuve, kurioje būtų galima ruošti maistą. Viešbučiuose įsikūrusiuose restoranuose maistas gali kainuoti brangiai, o jei bus nuomojamas butas ar privačių asmenų apartamentai, juose esanti virtuvė padės sutaupyti nemenką sumą, skiriamą maistui.

Maistą pirkite prekybos centruose ar turguje

Nors vietos kavinės ir restoranai visada atrodo viliojančiai, kelionės metu sutaupyti padės tam tikras planavimas, kada juose lankytis. Verčiau rinkitės įsigyti maisto produktus turguje ar prekybos centre bei gamintis patiekalus nuomojamoje gyvenamojoje vietoje. Taip ne tik bus išleidžiama mažiau pinigų, bet ir linksmai praleidžiamas laikas, atrandant naujus skonius, paruoštus savo pačių rankomis.

Visgi, jei nusprendėte mėgautis kavinių ir restoranų virtuvės šefų gaminamais patiekalais, rinkitės vietas, esančias atokiau nuo miesto centro. Jose galima paragauti autentiškų, turistams mažiau pritaikytų patiekalų, o ir sąskaita bus gerokai mažesnė.

Įsigykite gertuvę

Geriamas vanduo – vienas esminių elementų visose kelionėse. Jeigu išvykote į šalį, kurioje iš čiaupo vandens gerti negalima, jį būtina pirkti. Visgi, tam, kad kiekvieną kartą išvykus pasigrožėti dar neatrastais kampeliais senjorams nereikėtų pirkti vandens buteliukų, patartina įsigyti patogią, į kuprinę ar rankinę telpančią, gertuvę. Gyvenamojoje vietoje turint didesnės taros, tarkime 5 l, vandens talpą, galima kaskart į gertuvę iš jos įsipilti vandens, o tai ne tik taupu, bet ir tvaru.

Rinkitės viešąjį transportą

Taksi ar pavežėjų paslaugos svečioje šalyje gali nemenkai ištuštinti piniginę, o nuomotis automobilį taip pat gali būti brangu. Tinkamiausias būdas patirti tikrus vietos gyventojų įspūdžius yra viešasis transportas. Jis ne tik taupus, bet leis pasigrožėti lėtai pro langus prabėgančiais vaizdais. Ar tai būtų traukiniai, autobusai ar vandens transportas – viešojo transporto keleivių korteles dažniausiai galima nusipirkti stotyse.

1 komentaras “Kaip sutaupyti atostogaujant užsienyje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.