Nauja sergančių pacientų stebėjimo tvarka
Nuo 2024 m. sausio 1 dienos įsigaliojus naujai lėtinėmis ligomis sergančių pacientų ilgalaikio stebėjimo tvarkai, gydytojai turės pildyti mažiau dokumentų ir galės skirti daugiau laiko pacientui, o pacientai greičiau gaus jiems reikalingas paslaugas.
Nustatys gydytojas specialistas
Ilgalaikio sveikatos būklės stebėjimo poreikį pacientui nustatys gydytojas specialistas, įvertinęs, kad nustatyta diagnozė ir kitos sąlygos atitinka kriterijus ir pacientui yra baigtas aktyvusis lėtinės ligos gydymas.
Gydytojams nebereikės sudarinėti pacientų, kuriems vykdoma ilgalaikė sveikatos būklės stebėsena, sąrašų. O siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai šeimos gydytojui pakaks išrašyti tik vieną kartą. Vykdyti ilgalaikį sveikatos būklės stebėjimą pacientui bus siūloma pirmiausiai toje pačioje gydymo įstaigoje – savivaldybės sveikatos centre. Jeigu pacientas nesutiks arba reikalingos paslaugos sveikatos centre neteikiamos – pacientas bus informuojamas apie kitas reikalingas paslaugas teikiančias asmens sveikatos priežiūros įstaigas.
Atnaujinta tvarka numato, kad pirmą kartą gydytojo specialisto konsultacijos pacientas turi būti siunčiamas atlikus bendro pobūdžio tyrimus: bendrą kraujo tyrimą, eritrocitų nusėdimo greičio nustatymą, leukogramą, elektrolitų nustatymą, C-reakyvaus baltymo nustatymą kiekybiniu būdu – tačiau šeimos gydytojas savo sprendimu galės pacientui atlikti ir kitus diagnostinius tyrimus, atsižvelgdamas į diagnozuotą ligą.
Turės išduoti siuntimą kito gydytojo specialisto konsultacijai
Gydytojas specialistas kaip visada turės įvertinti pacientui atliktų diagnostinių tyrimų ir procedūrų rezultatus, aptarti juos su pacientu. Prireikus – paskirti kitus pacientui reikalingus diagnostinius tyrimus ir procedūras, ir organizuoti jų atlikimą patogiausiai toje pačioje įstaigoje. Jis galės paskirti arba pratęsti gydymą, išrašyti reikiamus vaistinius preparatus ir medicinos pagalbos priemones. Prireikus – išduoti siuntimą kito gydytojo specialisto konsultacijai, taip pat sudaryti paciento ilgalaikio sveikatos būklės stebėjimo veiksmų (gydytojo specialisto konsultacijų periodiškumo, diagnostinių tyrimų, procedūrų, gydymo ar kitų veiksmų) planą.
Dėl paciento konsultacijų poreikio, skaičiaus ir periodiškumo einamaisiais metais sprendžia paslaugas teikiančios įstaigos gydytojas specialistas.
Gydytojui specialistui paskyrus pacientui kitą konsultacijos datą, paskirtos konsultacijos laikas iš karto turės būti rezervuojamas toje gydymo įstaigoje. Vietoje kitos gydytojo specialisto konsultacijos pacientui gydytojas specialistas gali paskirti nuotolinę gydytojo konsultaciją gydytojui ir rezervuoti nuotolinės konsultacijos laiką. Tačiau ne mažiau kaip pusė gydytojo specialisto per kalendorius metus pacientui teikiamų paslaugų turi būti suteiktos pacientui tiesioginio kontakto būdu.
Teikdamas rekomendacijas dėl paciento priežiūros, gydytojas specialistas šeimos gydytojui pateiks pacientui sudaryto ilgalaikio sveikatos būklės stebėjimo veiksmų (gydytojo specialisto konsultacijų periodiškumo, diagnostinių tyrimų, procedūrų, gydymo ar kitų veiksmų) planą, pagal poreikį nurodys pacientui reikalingą šeimos gydytojo kompetenciją atitinkančią sveikatos priežiūrą, taip pat iki kitos konsultacijos atliktinus diagnostinius tyrimus, procedūras ar gydomuosius veiksmus. Tikimasi, kad sveikatos centrų veikloje bus aptariamos kylančios informacijos pasikeitimo problemos, o E. sveikatos sklandesnis veikimas irgi padės jas spręsti.
Atnaujintas ilgalaikio senjorų, sergančių lėtinėmis ligomis, sveikatos būklės stebėjimo tvarkos aprašas įsigalios 2024 m. sausio 1 d.
pixabay.com nuotr.
Sviestas -sviestuotas 😟.Viskas iš kito galo , tik daugiau makalynės . Tai šeimos gydytojas nereikalingas , neturi jokių teisių ir neįtakoja siuntimų pas specialistus . O gal pas mane sveikatos problemos susiję su šeimos gydytoju ,ir man suteikia reikalingas paslaugas . Pas specialistus einu du – tris kartus per metus . Pagyvensim pamatysim , tik nieko gero nenusimato 😭
Naujovės pacientų registracijos sistemoje - Senjorų svetainė
Pasitikrinti galės ir vyresnės moterys - Senjorų svetainė
Streso žala organizmui ir kaip jį įveikti - Senjorų svetainė
Receptams - farmacinės rūpybos paslauga - Senjorų svetainė