Senjorai festivalį dedikavo Vilniaus jubiliejui
Nacionalinė trečiojo amžiaus universitetų asociacija (NTAUA), Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas (TAU) į Vilniaus 700 m. jubiliejinį šventės renginių vainiką įpynė ir jubiliejui dedikavo pirmą kartą organizuojamą romantinių dainų festivalį „O gyvenimas eina“.
Balandžio 15 d. Vilniaus kolegijos rūmų Aktų salėje susirinko dainavimo meno puoselėtojai iš septyniolikos Lietuvos TAU. Šio gražaus ir prasmingo renginio tikslas – puoselėti romantinių dainų, romantinio muzikavimo tradicijas šiuolaikinėje tautos kultūroje, aktyvinti ir populiarinti NTAUA bendruomenių romantinio dainavimo kolektyvų veiklą ir vidinį senjorų poreikį dalyvauti kūrybinėje meninėje edukacinėje veikloje.
Festivalio iniciatorė ir režisierė – Medardo Čoboto TAU Meninio ugdymo fakulteto dekanė Izabelė Janina Bražiūnienė.
Festivalio romantinių dainų atlikėjus ir žiūrovus pasveikino NTAUA prezidentė, Medardo Čoboto TAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė, šiltą žodį tarė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.
Šis renginys – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos remiamo tęstinio projekto „Senjore, būk pilietiškas! Nustok dejuoti, pradėk veikti” viena iš kultūros programos dalių.
Mūsų dainos iš gyvenimo atplaukę
Festivalį pradėjo ir paskutinį akordą atliko Medardo Čoboto TAU kolektyvai: vokalinis ansamblis „Ave Musica“ (vadovė prof. Rita Aleknaitė Bieliauskienė) ir Meninio ugdymo fakulteto Romantinio muzikavimo ansamblis „Romantikai“ (vadovė I. J Bražiūnienė).
Vokalinio ansamblio „Ave Musica“ duetas I. J. Bražiūnienė ir Algimantas Špokas publikai padovanojo pirmąjį romansą – „Tavo akys“ (Margaritos Gedvilaitės aranžuotė, žodž. Antano Saulyno). Ansamblis atliko Vlado Paulausko miesto romansą „Miškų gėlė“ (žodž. Stasio Balčo).
Medardo Čoboto TAU vokalinis ansamblis „Ave Musica“ susibūrė 2015 m. tik įkurto Meninio ugdymo fakulteto sudėtyje. Nuo 2019-2020 mokslo metų veikia kaip savarankiškas meno kolektyvas, aktyviai dalyvauja universiteto edukacinėje veikloje, gieda šv. Mišių liturgijoje bažnyčiose, koncertuoja miesto renginiuose, pasirodo Tarptautiniuose mėgėjų meno festivaliuose, Respublikinėse kamerinių ir vokalinių ansamblių šventėse.
Įvairiapusė, prasminga, įdomi Romantinio muzikavimo ansamblio „Romantikai“, skaičiuojančio 8-tuosius metus, veikla. „Romantikų“ repertuare yra apie 300 dainų, parengta per 20 teminių edukacinių programų. Kolektyvas koncertuoja Medardo Čoboto TAU ir kitų organizacijų renginiuose, fakultetų klausytojams organizuoja edukacinius pasidainavimus. Ansamblis ir jo solistai yra Vilniaus senjorų dainų konkurso ir Respublikinio senjorų meno kolektyvų konkurso Telšiuose 2022 m. laureatai.
Festivalio šeimininkai – romantinio muzikavimo ansamblis „Romantikai“ atliko savo mėgstamiausius romansus „Tu nelauk“ (muzika ir žodž. Genovaitės Švabienės) ir „Jaunystės valsą“. Ansambliui akomponavo smuikininkas Liutauras Milišauskas akordeonistas Antanas Pociūnas.
Publika negailėjo plojimų
Žiūrovai labai šiltai sutiko visus kolektyvus, negailėjo karštų plojimų ir bisų. Tris valandas trukusiame renginyje, kupiname romantikos, meilės, šypsenų, nuskambėjo 34 kūriniai. Organizatorių lūkesčiai, kad pirmą kartą organizuojamas romantinių dainų festivalis praeitų sklandžiai ir paliestų klausytojų širdis, išsipildė su kaupu.
Renginio pabaigoje už gilų, taurų meilės gurkšnį, už labai gražią iniciatyvą surengti romantinių dainių festivalį, kuris, tikimasi, taps tradiciniu, Nacionalinės TAU asociacijos prezidentė Z. Žebrauskienė visų kolektyvų vadovams įteikė padėkos raštus, atminimo taures ir festivalio režisierės I. J. Bražiūnienės parengtą romantinių dainų rinkinį.
Prie festivalio sėkmės daug prisidėjo Medardo Čoboto TAU rektorės padėjėja Vida Jarašiūnienė, Šokių studijos vadovė Valerija Stričkienė, Meninio ugdymo fakulteto dalyviai, universiteto fakultetų atstovai, globoję kolektyvus. Renginį filmavo operatorius Vytautas Vasiliauskas, dokumentinių vaizdo žurnalų „Gyvenimas nesibaigia“ ir „Mūsų dienos“ autorius – tikėkime, kad šį nuoširdų, kupiną meilės dainai renginį pamatys visa Lietuva.
Patys skambiausi aplodismentai ir padėka festivalio sumanytojai ir režisierei I. J. Bražiūnienei, kuri, dar kartą tarusi ačiū visiems kolektyvų nariams, jų vadovams ir žiūrovams, pakvietė visus festivalio dalyvius atlikti dainą „O gyvenimas eina“.
Liepsnojančios dainorėlių akys, viltingi žvilgsniai, melodingi dainų žodžiai, širdį veriantys smuiko garsai, ilgesinga akordeono muzika, jūros šlamesys iš įmantraus instrumento – visa tai paliko įspūdį, kad meilė dainai yra visa apimanti, visa jungianti, visus sušildanti. Kaip ir meilę apdainuojančios romantinės eilės, lėmusios jų virtimą dainomis.
Parengė Vida Rogalskienė
Vidos Rogalskienės nuotraukos
mctau.lt informacija
Svarbiausia gyvenimo kelio stotelė – Trečiojo amžiaus universitetas - Senjorų svetainė
Svarbiausia gyvenimo kelio stotelė - Senjorų svetainė