Aktuali informacijaNaujausi

Senjorai gyvenimo pamokų neišmoko…

2024 metais sukčiai iš gyventojų ir įmonių išviliojo  17,3 mln. eurų. Šių metų sausio–kovo mėnesiais apgavikams atiduota 4 mln. eurų, rodo Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro duomenys. Deja, tarp apgautųjų nemažai vyresnio amžiaus žmonių.

Daugiausiai atakavo SMS žinutėmis ir el. laiškais

Šių metų pirmąjį ketvirtį nusikaltėliai siekė išvilioti 9,5 mln. Eur, tačiau šių tikslų jiems pasiekti nepavyko. Finansų įstaigos sustabdė daugiau kaip pusę įtartinų mokėjimų, kurių vertė siekė 5,2 mln. Eur, taip pat sugrąžinti 290 tūkst. Eur. Bendra užkardyta suma siekia 5,5 mln. Eur.

Daugiausia – 1 500 – atvejų sudarė suklastotų SMS žinučių ir el. laiškų siuntimas  – tai beveik pusė visų sukčiavimo incidentų. Išviliota daugiau kaip 550 tūkst. Eur, o vidutinė vieno atvejo žala siekė 346 Eur.

Pavojingiausias – telefoninis sukčiavimas

Tuo tarpu pavojingiausiu sukčiavimo būdu gyventojams išliko telefoninis sukčiavimas. Nors jis sudarė tik 5 proc. visų fiksuotų atvejų, tai yra 171 atvejis, tačiau bendra gyventojų patirta žala siekė apie 1,1 mln. Eur, o vidutinė žala vienam atvejui – net 6 500 Eur. Tai – didžiausia vidutinė nuostolio suma, išsiskirianti iš kitų sukčiavimo būdų.

Praranda pinigus tikėdamiesi sėkmingų investicijų

Sausio–kovo mėnesiais užfiksuoti 353 investicinio sukčiavimo atvejai, o bendra prarasta suma – apie 1 mln. Eur. Vidutinė vieno atvejo žala buvo apie 3 000 Eur. Sukčiai dažniausiai vilioja didelio pelno pažadais, prisidengia investicinėmis platformomis ar finansų tarpininkais.

Gyvenimo pamokos nepamokė…

Nors nuolat įvairiomis viešosios informacijos priemonėmis įspėjama saugotis sukčių, atrodo, kad gyventojai nieko negirdi ir nesupranta. Ir labai gaila, kad nors patyrę nemažai gyvenimo pamokų, vis dėlto ant sukčių kabliuko užkimba senjorai.

Štai praėjusią savaitę į Palangos miesto policijos komisariatą kreipėsi 69 metų moteris. Ji pareiškė, kad jai būnant namuose, telefonu paskambino nepažįstami asmenys. Prisistatę telekomunikacijų bendrovės, banko darbuotojais bei policijos pareigūnais, apgaulės būdu išviliojo 30 000 eurų. Klaipėdoje 81 metų senjorė telekomunikacijos bendrovės darbuotojais prisistačiusiems sukčiams atidavė 39 649 eurus. 70-metė varėniškė tikėjosi uždirbti investuodama internetinėje platformoje, bet neteko 15 060 eurų. Kaune į senjorės namus atėjusiam nepažįstamam vyrui moteris atidavė 4 000 eurų, 87-erių vilnietė senjorė – 1 500 eurų. Taip moterys gelbėjo „į nelaimę patekusius artimuosius.“

freepik. com nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *