Vyras nepripažįsta anūko

„Su vyru Juozu turime du suaugusius vaikus. Esame laiminga šeima, mūsų santuoka tvirta. Tačiau prieš šešerius metus atsitiko tai, kas mūsų gyvenimą suskirstė į „prieš“ ir „po“, – sako Elena.

Tada vyresnioji dukra Reda išsiskyrė ir ištekėjo už kito vyriškio, su kuriuo draugavo dar gyvendama su vyru. Juozas niekaip negalėjo su tuo susitaikyti ir tai pripažinti. Jo santykiai su dukra beveik nutrūko. Juozui Redos poelgis atrodo gėdingas, jis nenori nė girdėti apie naują dukters šeimą.

Po kiek laiko dukra susilaukė sūnaus Tajaus. Tačiau Juozas su dabartiniu žentu nebendrauja ir net neleidžia jam  peržengti mūsų namų slenksčio. Taip elgiasi ir su mūsų anūku Tajumi. Jis anūko nepripažįsta taip pat kaip ir žento ir vengia bet kokių santykių su jais. Todėl, kai reikia pabūti su Tajumi, aš važiuoju į dukters namus ir ten  prižiūriu vaikelį.

Aš myliu visus ir stengiuosi kaip nors visus sutaikyti, deja, mano pastangos bergždžios. Dukra siaubingai jaudinasi, verkia. Bandžiau paaiškinti tėvui, bet jis nenori nieko nei suprasti, nei girdėti. Jam tai yra išdavystė ir viskas.

Praėjus dvejiems metams po dukters vestuvių, vedė ir sūnus. Dabar turime ir anūkes dvynes. Juozas jas tiesiog dievina, bet apie anūką ir žentą nenori nieko girdėti.

Man tai kelia nerimą, dažnai galvoju, kodėl jis taip elgiasi. Priežastis, manau, slypi ne tik principuose ir moralinėse vertybėse. Pirma, jį ir seserį paliko mama, ir Juozas vienas nuo jaunų dienų turėjo rūpintis šeima (mažąja seserimi ir sergančia močiute). Jie gyveno taip, kaip išgalėjo. Po to buvo pirma nesėkminga santuoka, žmona jį išdavė su viršininku ir jie išsiskyrė. Po daugelio metų Juozas net nenuvažiavo į jos laidotuves. Visos vyro traumos  iš praeities. Jis bendrauja su dukra, tačiau santūriai, šaltai ir nenuoširdžiai. Redai visa tai labai sunku ir skausminga, bet nepavyksta nieko pakeisti.

Tiesą pasakius, aš esu tokios pat nuomonės kaip ir vyras. Man taip pat nelabai patinka naujasis žentas, tuo labiau palyginus su buvusiu.  Bet dukra ir anūkas yra mūsų vaikai ir aš susitaikiau su jos pasirinkimu ir poelgiu. Deja, Juozas kategoriškai prieš juos nusiteikęs ir nieko negaliu padaryti…

2 komentarai “Vyras nepripažįsta anūko

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.