E. paslaugos – informacija neišeinant iš namų

Ligonių kasos vis daugiau paslaugų perkelia į elektroninę erdvę, taip sudarydamos sąlygas gyventojams pateikti reikiamus dokumentus neišėjus iš namų. Prisijungus prie Valstybinės ligonių kasos elektroninių paslaugų platformos, galima užsisakyti Europos sveikatos draudimo kortelę ar sertifikatą, pateikti prašymą dėl privalomojo sveikatos draudimo valstybės lėšomis laikotarpio patvirtinimo, operatyviai pasitikrinti privalomojo sveikatos draudimo galiojimą bei sužinoti informaciją apie savo gydymą, gydymo kainą, išrašytus vaistus, informuojama Ligonių kasų internetinėje svetainėje.

 Galima jungtis bet kuriuo paros metu

„Gyventojai, kurie naudojasi e. paslaugomis, sutaupo nemažai laiko. Elektroninė erdvė leidžia pasinaudoti reikalinga paslauga kiekvienam patogiu metu, 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę“, – sako Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inesa Byčkova.

Ligonių kasų interneto svetainėje prisijungiama prie Valstybinės ligonių kasos (VLK) elektroninių paslaugų platformos per internetinę bankininkystę. Taip pat el. parašo arba mobiliojo el. parašo pagalba. Prisijungę galite matyti tik savo VLK tvarkomus asmens duomenis.

Jei prireikė ESDK ar sertifikato

Senjorams, laikinai išvykstantiems į Europos Sąjungos šalis, Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną, Šveicariją bei Jungtinę Karalystę, svarbu kartu su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK) arba sertifikatą. PSD Lietuvoje apdraustiems žmonėms (taip pat ir senjorams) kortelė ir sertifikatas išduodami nemokamai. Šiuos dokumentus galite užsakyti prisijungę prie VLK elektroninių paslaugų platformos. Užsakyta ESDK gali būti atsiųsta į paštomatą – pasirinkus šį variantą, teks sumokėti už siuntimo paslaugą.

ESDK ar sertifikatas patvirtina jo turėtojo teisę į nemokamą būtinąją medicinos pagalbą staiga susirgus, paūmėjus lėtinei ligai, susižalojus ir pan.

Kiek sumokėjote už sveikatos priežiūros paslaugas, vaistus

Prisijungę prie VLK elektroninių paslaugų platformos, galite suformuoti duomenų suvestinę apie tai, kiek PSDF lėšomis buvo sumokėta už jums ir jūsų nepilnamečiams vaikams suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas. Taip pat skirtus kompensuojamuosius vaistus bei medicinos pagalbos priemones. Tokias suvestines galima formuoti už pastaruosius 5 metus.

Taip pat galite pamatyti jums suteiktas stacionarines, reabilitacijos ir kitas sveikatos priežiūros paslaugas bei laiką, per kurias jos buvo teikiamos. Galite pasitikrinti ir informaciją, susijusią su dantų protezavimu, endoprotezavimu, ortopedijos techninių priemonių, deguonies ar dirbtinės ventiliacijos aparatų, insulino ar infuzinių pompų nuoma.

Kaip gauti informaciją telefonu?

Gyventojai bendraisiais klausimais dėl privalomojo sveikatos draudimo konsultuojami telefonu +370 5 232 2222. Norint gauti informaciją, susijusią su asmens duomenų tvarkymu, reikia paciento sutikimo.

Šį sutikimą galite parengti ir pateikti per VLK elektroninių paslaugų platformą https://e.vlk.lt. Paskambinę sutikime nurodytu telefonu, galėtumėte būti konsultuojami dėl visų VLK teikiamų paslaugų, įskaitant ir asmens duomenų tvarkymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.