Įspūdžių kupini Vilniaus bočių metai

Įvyko Vilniaus Bočių miesto bendrijos metinė ataskaitinė konferencija, kurioje dalyvavo apie 200 žmonių. Visus susirinkusius pasveikino Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke. Bendrijos pirmininkė Vilija Tūrienė pateikė 2023 metų veiklos ataskaitą, taip pat  papasakojo, kaip buvo vykdomas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM)  remiamas projektas  „Senėjimo padarinių valdymas pandemijos kontekste“.

Įsikūrė naujas skyrius

Praėjusiais metais bendrijoje buvo19 skyrių, vienijančių 1 045 narius. Vadovė pasidžiaugė, kad pernai įsikūrė naujas skyrius „Retro Bočiai“. Pirmininkė paminėjo aktyviausius skyrius, tai: Naujamiesčio (vadovė O. Židonytė), subūręs 147 žmones, Vilkpėdės (L. Vitkienė) – 134 nariai, GYG /Gyvenimas yra gražus (L. Bykovskaja) – 132 nariai, klubas „Bičiuliai“ (V. Račkauskienė) – 86 nariai, Karoliniškių (K. Turonis) – 83 nariai, Šeškinės (G. Radušienė) – 57 nariai, Antakalniečių (G. Berkelienė) – 55 nariai, Viršuliškių (V. Užpolevičius) – 53 nariai.

Aktyviai dalyvavo veiklose

V. Tūrienė sakė, kad 2023 metais vykdyto SADM remiamo dvejų metų tęstinio Vilniaus Bočių bendrijos projekto „Senėjimo padarinių valdymas pandemijos kontekste“ veiklose dalyvavo virš tūkstančio bočių. Buvo organizuotos dvi konferencijos, vyko paskaitos sveikatingumo tema, diskusija su jaunimu, gegužinės. Tęsta pažintis ir ekskursijos po Lietuvos dvarus – aplankyti Rietavo Oginskių, Plungės, Žemaitės Bukantėsir Taujėnų dvarai. Vilniečiai sveikatos sėmėsi vasaros ir rudens sveikatinimo stovyklose, surengtose Palangoje ir Birštone. Palangoje vyko rytinės mankštos, bočiai klausėsi gydytojų specialistų paskaitų, maudėsi jūroje. Džiugino pasivaikščiojimai gamtoje, ekskursijos ir kūrybiniai laisvalaikio užsiėmimai, susitikimai su kolegomis, dalyvavimas koncertuose.

Vilniaus Bočių miesto bendrija organizavo renginį „Rudens kraitė“, du festivalius, kurių metu nuoširdžiai bendravo su kolegomis iš regionų. Į išvažiuojamąjį festivalį Taujėnų dvare ir Bočių festivalį Palangoje pakviesti Ukmergės, Jonavos, Žemaitijos regiono Bočių meno kolektyvai. Vadovė pasidžiaugė, kad pastarąjį festivalį pavyko suorganizuoti drauge su Palangos Bočių bendrija.

„Poilsinės ir pažintinės kelionės – labiausiai mėgstamas senjorų laisvalaikio užsiėmimas, – kalbėjo pirmininkė. – Bočiai dalyvavo ekskursijose po Vilniaus miestą, kitose išvykose po Lietuvą, lankė Kalėdines eglutes. Naujamiesčio skyrius organizavo keliones į Varšuvą ir kruizą į Stokholmą.“

Lietuvos Bočių aktyvistų  53 asmenų grupė europarlamentaro Stasio Jakeliūno kvietimu keliavo per Europą ir lankėsi ES būstinėje Strasbūre.

Veikia 16 ansamblių

Bendrijoje veikia net 16 ansamblių, kurie įvairiomis progomis koncertuoja sostinėje ir išvykų regionuose metu. Pirmininkė minėjo, kad kartu su Kauno ansambliu „Guboja“ Vilniuje  organizuotas 19-tas meno festivalis „Gražiausiu taku“. Taip siekiama jaunimui skiepyti meilę liaudies menui ir tradicijoms. Bočių ansamblių „Rasoda“ ir „Retro Bočiai“ nariai šoko ir dainavo Italijoje, Sanremo tarptautiniame folkloro festivalyje, o taip pat lankėsi Kanuose, Monake. Skyriai bei meno kolektyvai turi savo renginius, švenčia narių gimtadienius ir jubiliejus, rengia vakarones su kolegomis iš rajonų. Organizuoti bendri renginiai su Naujosios Vilnios pučiamųjų orkestru, piešimo užsiėmimai Trakų Vokės dvare, susitikimas su Minsko pensininkų organizacija.

V. Tūrienė pažymėjo, kad buvo reikšminga ir pavienių narių iniciatyva: Z. Gineitienės pastangomis įrengta koplytėlė Melkio kaime, bočių festivalis „Mano dainos tau, Palanga“ surengtas su Palangos bočių nare Honorata Savickiene.

Įteiktas apdovanojimas

2023 m. liepos 6 d., Prezidentūroje buvo įvertinta Bočių veikla. Už vyresnių žmonių atskirties mažinimą, geresnės socialinės integracijos į visuomenę užtikrinimą, aktyvaus ir turiningo gyvenimo skatinimą bendrijos pirmininkei V. Tūrienei prezidento Gitano Nausėdos dekretu įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius.

Apžvelgė ateities planus

Praėjusių metų veiklos ataskaitą pateikusi bendrijos vadovė apžvelgė ir ateities planus. Šįmet bus vykdomas naujas projektas „Senjorų pasirinkimas – ilgaamžystė ir sveikas senėjimas“,  organizuojamos vakaronės, gegužinės, festivaliai, išvykos, sveikatinimo stovykla Palangoje, kiti renginiai.

Susirinkusiems koncertavo bočių meno kolektyvai „Rudens žiedai“ ir mišrus choras „Ainiai“.

Genovaitė Kazielienė

V. Tūrienės asmeninio archyvo nuotr.

1 komentaras “Įspūdžių kupini Vilniaus bočių metai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.