Senjorai, dalyvaukime konkurse!

Gegužės 1 dieną sukaks 20 metų, kai Lietuva tapo Europos Sąjungos nare. Šia svarbia proga Nacionalinės bibliotekos Valstybingumo centras kviečia 8–12 klasių moksleivius ir vyresniuosius suaugusiuosius pasidalinti savo įžvalgomis apie Lietuvos ir Europos santykį dalyvaujant esė konkurse „Lietuva Europoje, Europa Lietuvoje: 20 metų kartu“.

 Organizatoriai sako, kad 2024-ieji – ypatingi metai Lietuvai. Gegužės 1 d. švęsime Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20 metų jubiliejų. Šis įvykis – vienas svarbiausių lūžių mūsų valstybės istorijoje, atvėręs duris į platesnę erdvę, sukūręs naujas galimybes ir iššūkius. Vieniems Lietuvos piliečiams priklausyti Europos Sąjungai yra savaime suprantama – tai lydi juos nuo gimimo. Kitiems tai lėmė svarbius gyvenimo pokyčius. Ką apie tuometinę integraciją į Europos Sąjungą, šiandienos bendrystę ir ateities viltis manome šiandien?

Kviesdami dalyvauti ese konkurse, jo rengėjai siūlo išreikšti savo mintis apie tai, kas jums yra Europa,  ką reiškia būti europiečiu, papasakoti, koks buvo jūsų gyvenimas prieš Lietuvai įstojant į Europos Sąjungą ir po šio įvykio, išsakyti nuomonę, koks Lietuvos ir Europos Sąjungos santykis dabar ir ateityje.

Ese apimtis – iki 1 000 žodžių.

Savo kūrinėlius galite siųsti elektroniniu paštu valstybingumocentras@lnb.lt, atnešti patys į Nacionalinę biblioteką arba siųsti adresu: Valstybingumo centras, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, LT-01109 Vilnius. Laiške reikėtų nurodyti savo vardą, pavardę, miestą, amžių, kontaktinę informaciją (elektroninį paštą ir telefono numerį).

Daugiau informacijos tel. +370 5 239 8697; el. paštu valstybingumocentras@lnb.lt

Esė vertins komisija: Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesorius Alfredas Bumblauskas, laidų vedėja, diskusijų moderatorė Živilė Kropaitė-Basiulė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje atstovė Agnė Camara, žurnalistė, internetinio dienraščio Bernardinai.lt vyriausioji redaktorė Jurgita Jačėnaitė, Vilniaus universiteto Filosofijos ir Istorijos fakultetų dėstytojas dr. Laurynas Peluritis, Užsienio reikalų ministerijos atstovė, ambasadorė ypatingiems pavedimams Aušra Semaškienė, istorijos mokytojas Vilniaus Vytauto Didžiojo ir Gedimino miesto mokyklose, ekspedicijos „Misija Sibiras19“ dalyvis Tomas Vaitkūnas.

Originalių, šiam konkursui parašytų tekstų bus laukiama iki 2024 m. balandžio 10 d. Konkurso nugalėtojai bus pasveikinti 2024 m. gegužės 8 d. Nacionalinėje bibliotekoje, o jų tekstai paskelbti interneto dienraštyje Bernardinai.lt.

Konkursui atsiųstos esė be organizatorių sutikimo negali būti viešai skelbiamos iki 2024 m. gegužės 10 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.