Ką galima sėti vasario mėnesį?
Vasaris – tai pirmasis pavasario mėnesio žingsnis, kai daržininkai ir sodininkai pradeda ruoštis naujam sezonui. Nors žiema dar nepaleidžia savo gniaužtų, tai puikus metas pradėti sėti ir planuoti derlių. Taigi, ką galima sėti vasario mėnesį?
Pirmoji sėja – pradžia
Vasario mėnesį nereikėtų skubėti su sėja, ypač jei neturite šiltnamio ar balkono, kuriame būtų šilta ir šviesu. Laikykitės principo, kad pirmiausia sėti reikia tas daržoves, kurių vegetacijos laikotarpis ilgiausias. Tai dažnai būna augalai, kurių auginimui reikia ilgo periodinio augimo.
Pirmieji augalai, kuriuos reikėtų pasėti vasario mėnesį, yra gumbiniai ir lapkotiniai salierai, taip pat žemuogės. Sėkite juos į šiltnamius arba dėžutes kambaryje, kad suteiktumėte tinkamas sąlygas. Svarbu, kad šie augalai gautų pakankamai šviesos ir šilumos, kad daigai neišstyptų.
Žemuogės
Žemuogės yra daugiametis augalas, tačiau jei norite dar šiemet paragauti pirmųjų uogų, tai sėkite vasario mėnesį į dėžutę ir daiginkite kambaryje (ne ant palangės). Žemuogių sėklos labai smulkios, todėl neužberkite jų žeme. Sudygs labai tankiai, bus nelengva pikiuoti. Žemuoges pikiuojame į vazonėlius po kelis daigelius iš karto, nes jų šaknynas ir daigas silpnas. Na, o kai ateis laikas perkelti į dirvą, tada išskaidysime ūgtelėjusius ir tvirtus daigelius po 1-2 augalus.
Gumbiniai salierai
Gumbinių salierų vegetacija yra ilga, todėl juos reikėtų sėti nelaukiant vasario pabaigos. Pirmųjų daigų teks laukti iki 3–4 savaičių. Pikiuokite į daigyklas po vieną daigą, kad jie galėtų augti ir stiprėti. Atminkite, kad gumbiniai salierai turi būti pasodinti tik tokiame gylyje, kokiame jie augo pikiavimo metu, kad nesumažėtų jų derlingumas.
Šiltnamyje auginami augalai
Tiems, kurie turi šiltnamius, vasaris – tai puikus metas pradėti sėti paprikas ir baklažanus. Šiems augalams reikia šilumos – apie 25–28 laipsnius, kad jie galėtų pradėti dygti. Sėkite juos į daigyklas ir laikykite kambaryje, kol daigai pradės augti. Paprikos ir baklažanai greitai sudygsta (per 1–3 savaites), o daigai užauga per 60–70 dienų.
Gėlių sėja
Gėlių mylėtojai taip pat gali pradėti savo darbus. Vienos pirmųjų gėlių, kurias galima sėti vasarį, yra svyrančios pelargonijos. Dėl jų brangių sėklų rekomenduojama sėti po vieną sėklą į daigyklas, kad kiekvienas daigelis turėtų pakankamai vietos augti. Vėliau išaugusius daigelius galite persodinti į atskirus vazonėlius.
Antroji sėja – kai dienos ilgėja
Vasario pabaigoje arba kovo pradžioje galima pradėti sėti ankstyvuosius pomidorus šildomiems šiltnamiams. Pomidorai greitai dygsta ir užauga per 50–60 dienų, todėl labai svarbu nesiskubinti ir pasodinti juos laiku, kad jie neperaugtų ir neišsikreiptų.
Sėjimo substratai ir drėgmė
Sėkloms sudygti labai svarbi ne tik kokybė, bet ir tinkama auginimo terpė, šiluma bei drėgmė. Sėklos yra mažos ir joms sudygti reikia daug energijos, tad reikėtų pasirinkti kuo lengvesnį ir smulkesnį substratą. Durpių substratas sėklai suteikia minkštą guolį, pastovią drėgmę, palaiko šilumą (jei daiginame ne ant palangės), šaknys gauna deguonies ir organinių medžiagų, todėl daigai auga tvirtesni dėl galingesnio šaknų tinklo. Jokiu būdu nedaiginkite sėklų ant palangės jei pro ją eina šaltis, geriau šiek tiek toliau nuo palangės, bet mažiau augalui bus streso. Jokiu būdų nesirinkite kompostinės žemės ar daržo žemės, nes joje gali būti ligų sukėlėjų.
Daigykla ar vazonėlis?
Jei senjorai nori užauginti tvirtus ir sveikus daigus, patariama naudoti specialias daigyklas arba vazonėlius, o sėjant brangias sėklas – po vieną sėklą. Jei nesate pasiruošę pirkti daigyklų, galite panaudoti įvairius indelius, pavyzdžiui, jogurto, pomidorų ar vynuogių indus. Svarbu užtikrinti, kad indeliuose būtų skylutės vandeniui nutekėti.