Kam užsitrenkė vietos valdžios durys?

Vasario 2 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) priėmė sprendimą registruoti beveik 13,8 tūkst. asmenų kandidatais artėjančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose.

Rinkimuose į savivaldybių tarybas dalyvaujantys partijos ir kandidatai pareiškinius dokumentus privalėjo pateikti iki gruodžio 30 dienos. Po  šios datos pareiškiniai dokumentai nepripažįstami pateiktais.

VRK patikrino beveik 14 000 kandidatų pateiktų pareiškinių dokumentų. Komisija per 400  kandidatų iš rinkimų išbraukė, nes šie nepateikė šiemet pirmą kartą tarp privalomų pareiškinių dokumentų įtrauktų biografijos duomenų.

Tačiau vykdydama Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo  sprendimus, VRK nustatė dviejų parų terminą teismo dokumentuose nurodytiems asmenims užpildyti kandidato biografijas ir pateikti nuotraukas.

VRK skelbia, kad artėjančiuose rinkimuose dalyvaus 13 797 kandidatai. 433 iš jų sieks savivaldybių merų postų. Jie varžysis dėl 1 498 savivaldybių tarybų narių ir 60 merų mandatų.

Iki priimant šį VRK sprendimą buvo nuspręsta neregistruoti 22 kandidatų, kurių pareiškiniai dokumentai neatitinka Rinkimų kodekse nustatytų reikalavimų. Iš jų 17 asmenų buvo keliami Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų), 2 – Lietuvos socialdemokratų partijos ir po 1 kandidatą – iš Lietuvos žaliųjų partijos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų bei politinio komiteto „Stipri Utena“. Dauguma asmenų kartu su pareiškiniais dokumentais buvo nepateikę kandidato biografijos ir/ar nuotraukos ir per nustatytą terminą šių trūkumų nepašalino.

VRK posėdžio metu buvo konstatuota, kad pakankamo kandidatų skaičiaus nėra Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) kandidatų sąrašuose Panevėžio miesto ir Ukmergės savivaldybėse bei partijos „Laisvė ir teisingumas kandidatų sąraše Ukmergės rajono savivaldybėje. Šie 3 kandidatų sąrašai atskiru VRK sprendimu buvo taip pat neregistruoti kaip neatitinkantys Rinkimų kodekse reikalaujamo mažiausio kandidatų skaičiaus sąraše.

Atsižvelgiant į savivaldybių rinkimų komisijų teikimus dėl to, kad nėra surinktas Rinkimų kodekse nustatytas rinkėjų parašų skaičius, priimtas vasario 2 d. taip pat priimtas VRK sprendimas neregistruoti kandidatėmis į savivaldybių merus trijų asmenų: Kauno miesto savivaldybėje – p. Salvijos Buzelienės (Lietuvos regionų partija), Klaipėdos miesto savivaldybėje – p. Gintarės Sakalauskaitės (Lietuvos regionų partija) ir Šiaulių miesto savivaldybėje save išsikėlusios p. Irmos Gajauskaitės.

Dėl nesurinktų parašų taip pat rinkimuose nebedalyvaus ir Lietuvos regionų partijos kelti kandidatų sąrašai Kauno ir Klaipėdos miestų savivaldybėse.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose dalyvauja 16 politinių partijų ir 32 politiniai komitetai, bendrai šios politinės organizacijos šiuose rinkimuose kelia 467 kandidatų sąrašų. Dėl merų postų taip pat planuoja varžytis ir 9 save išsikėlę kandidatai.

 

1 komentaras “Kam užsitrenkė vietos valdžios durys?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.