Keisčiausi ir šokiruojantys tautų papročiai
Keisčiausi papročiai būna ne vienoje tautoje. Tai ypatingi ritualus, neįprastos, o kartais ir bauginančios tradicijos, kurios ne visada suprantamos kitų šalių gyventojams. Juokingos ir keistos, šokiruojančios ir romantiškos – kad ir kokios bebūtų, jos gerbiamos ir perduodamos karta iš kartos.
Keisčiausi kulinariniai valgiai
Beveik kiekviena tauta turi neįprastų tradicijų, susijusių su kulinarija. Štai kelios įdomiausios.
Valgo mirusiųjų pelenus. Amazonės miškuose, tarp Brazilijos ir Venesuelos, gyvena senovės janomami gentis, kuri iki šiol laikosi tradicijos valgyti mirusių giminaičių pelenus. Pirmiausia janomami mirusiuosius uždengia lapais, o po kelių mėnesių sudegina kaulus ir iš šių pelenų verda sriubą. Jų įsitikinimu, tik taip galima nuraminti velionio dvasią.
Placentos valgymas. Tradicija po gimdymo suvalgyti placentą Kinijoje gyvuoja daugiau nei 2000 metų. Vietos gyventojai įsitikinę, kad šio „laikino“ organo valgymas padeda išsaugoti jaunystės grožį.
Čepsėjimas valgant. Tai dar vienas kinų valgymo paprotys. Garsus čepsėjimas valgant makaronus – savotiškas pagyrimas šeimininkui ir padėka už svetingumą.
Šokiruojančios šeimos santykių tradicijos
Daugelis neįprastų ritualų, išlikusių iki šių dienų, yra kažkaip susiję su seksualiniais ir šeimos santykiais.
Nėščių žmonų nešiojimas per rusenančias anglis. Nuo seniausių laikų Kinijoje buvo priimta, kad moteriai pastojus, vyras iš karto turi nešti žmoną per rusenančias anglis. Manoma, kad dėl to nėštumas ir gimdymas bus maksimaliai lengvi. Be to, tokiu būdu vyras solidarizuojasi su mylimąja, prisiimdamas visą jos skausmą ir kančias.
Susilaikymas po vedybų eiti į tualetą. Šios šiek tiek juokingos tradicijos laikosi Tidong genties jaunavedžiai. Manoma, kad tris dienas po vestuvių susilaikydami nuo tuštinimosi, sutuoktiniai sustiprina jauną šeimą. Genčių vyresnieji tvirtina, kad ėjimas į tualetą po santuokos gali sukelti porų nevaisingumą.
Giminaičių palaikų puošimas Madagaskare. Viena iš Madagaskaro genčių vis dar ekshumuoja savo mirusių protėvių kūnus. Kas 5 metus jie iškasa iš kriptų artimųjų griaučius, juos pervelka ir grąžina į savo vietą, dosniai apdovanodami velionio kūną alkoholiu ir pinigais. Taip elgdamiesi jie siekia suvienyti šeimą.
Vokiečių vestuvių paprotys Polterabendas. Vokietijoje šią ceremoniją atlieka daug jaunavedžių. Polterabendas vyksta dieną prieš vestuves arba per savaitę po šio vestuvių. Papročio esmė yra ta, kad svečiai ateina pas jaunavedžius su savo indais ir sudaužo juos „dėl laimės“.
Būsimų jaunavedžių drabužių naikinimas. Tai dar vienas įdomus vokiškas paprotys, kurio metu jaunikio kelnės sudeginamos, o nuotakos bateliai prikalami prie lentos. Manoma, kad tai padės išvengti vestuvių atšaukimo.
Viengungių galvų barstymas cinamonu. Tai viena smagiausių ir seniausių tradicijų Danijoje. 25-ojo gimtadienio dieną Danijos gyventojai, kuriems dar nepasisekė susituokti, gausiai apibarstomi cinamonu. Taip draugai bando sukaktuvininkui priminti, kad laikas jam atsisveikinti su viengungio gyvenimu.
Kaip tampa vyrais Brazilijoje. Kad taptų vyrais, Satere-Mawe genties berniukai turi atlikti siaubingą ritualą. Sulaukus 12 metų, ant rankų užmaunamos pirštinės, pilnos skruzdėlių. Tik po to, kai berniukas mūvėdamas tokias pirštines atliks ritualinį šokį, genties gyventojai laikys jį tikru vyru.
Siaubingi ritualai ir tradicijos, nuo kurių šiurpsta oda
Tarp daugybės ritualų, perduodamų iš kartos į kartą, yra daug tokių, kurie šiuolaikiniam žmogui sukelia tikrą siaubą. Sunku patikėti, kad tokie žiaurūs ritualai gali egzistuoti mūsų laikais.
Kūdikių mėtymas. Kai kuriose Indijos vietovėse įprasta numesti naujagimį iš 30 metrų aukščio ant paklodės, kurią apačioje laiko artimieji. Prieš šimtus metų šios apeigos buvo dar žiauresnės – tada šventikai kūdikius mesdavo tiesiog nuo šventyklos stogo į bedugnę. Buvo tikima, kad Dievas turi sugriebti vaiką, išgelbėdamas jam gyvybę.
Ilgi moterų kaklai. Tailando karenų gentis yra tiesiog pamišusi dėl ilgų kaklų ir, atrodo, yra pasirengusi įdėti daug pastangų, kad jie tokiais taptų. Keisčiausia, kad genties moterys ant kaklo deda kuo daugiau žiedų, kad kaklas būtų kuo ilgesnis. Tai laikoma grožio ir elegancijos požymiu. Merginos žiedus ant kaklo pradeda nešioti sulaukusios penkerių metų, o joms augant, žiedų pridedama vis daugiau.
Savęs plakimas Muharamo šventės garbei. Daugelis indų sektų narių per Muharamo šventę plaka save aštriais daiktais, pjaustosi peiliais ir muša grandinėmis, bandydami pademonstruoti solidarumą su kančiose mirusiais protėviais.
Pirštų amputacija mirusio giminaičio atminimui. Šis senovinis ritualas – tai moters piršto viršutinės dalies amputacija po giminaičių mirties. Taip Indonezijos gentys stengiasi nuo savęs atbaidyti piktąsias dvasias. Baisiausia yra tai, kaip vyksta amputacija – tai gali būti daroma akmeniu, virve ar net įkandus artimam žmogui.
Lotoso pėdos. Ištisus šimtmečius Kinijos moterys kojų pėdas surišdavo taip, kad jos įgautų lotoso žiedlapio formą. Šis keistas ir itin skausmingas procesas neleidžia pėdoms augti. Laimei, šis neįsivaizduojamai barbariškas paprotys nustojo egzistavęs 1950 m.
pexels.com nuotr.
Meksikoje mirusieji grįžta ne gąsdinti, o švęsti - Senjorų svetainė
Pasaulyje žmonių daugėja - Senjorų svetainė