Kompensacijos besigydantiems glaukomą
Jeigu pajutote regėjimo sutrikimų, susijusių su glaukoma, ir kreipėtės į medikus dėl gydymo, turėtumėte žinoti, kokios sveikatos priežiūros paslaugos ir medicinos priemonės yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Apie tai informuoja Valstybinės ligonių kasos (VLK).
Pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją
Jei pastebėjote regėjimo sutrikimų arba norite pasitikrinti regėjimo aštrumą, pirmiausia turėtumėte kreiptis į savo šeimos gydytoją. Šis atliks pirmąjį vertinimą ir, jei reikės, išrašys siuntimą pas gydytoją oftalmologą, kuris atliks išsamesnius tyrimus ir skirs gydymą.
Turint siuntimą, galima pasirinkti gydytoją oftalmologą bet kurioje sveikatos priežiūros įstaigoje, teikiančioje šias paslaugas ir turinčioje sutartį su teritorine ligonių kasa. Sveikatos priežiūros įstaigų, sudariusių sutartis su ligonių kasomis, sąrašus galite rasti oficialiose svetainėse.
Akių ligų patikra pagal amžiaus grupes
Kiekvienas žmogus turi rūpintis savo regėjimu. Skirtingo amžiaus žmonėms taikomi skirtingi regėjimo patikros dažnumai:
- Ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams regėjimas tikrinamas kasmet.
- 19–40 metų asmenims regėjimo aštrumas ir akispūdis tikrinami kas dvejus metus.
- 41–65 metų žmonėms regėjimo aštrumas tikrinamas kas dvejus metus, akispūdis – kasmet.
- Nuo 65 metų regėjimas ir akispūdis tikrinami kasmet.
Kompensuojami akinių lęšiai
Pacientai gali gauti kompensaciją už akinių lęšius. Regėjimo negalią turintiems žmonėms kompensuojama suma siekia nuo 95 eurų iki 148 eurų, priklausomai nuo akinių lęšių stiprumo.
- Vaikams akinių lęšiai kompensuojami kartą per metus.
- Suaugusiesiems akinių lęšiai kompensuojami kartą per dvejus metus.
- Jei geriau reginčiosios akies aštrumas su visiška korekcija neviršija 0,5 regėjimo aštrumo vienetų, akinių lęšiai kompensuojami 100 proc.
Kompensacijos vaikams iki 7 metų: nepriklausomai nuo regėjimo aštrumo, vaikams iki 7 metų akinių lęšiai kompensuojami 70 proc.
Kur įsigyti kompensuojamus akinių lęšius?
Kompensuojamus akinių lęšius galite įsigyti optikose, kurios turi sutartis su Valstybine ligonių kasa. Jų sąrašą galima rasti oficialiose VLK svetainėse.
Per 2022 metus, remiantis Valstybinės ligonių kasos duomenimis, vaikams buvo kompensuota daugiau nei 1 700 akinių lęšių porų, o suaugusiesiems – beveik 400.
Kompensuojami vaistai
Ligonių kasos taip pat kompensuoja vaistus glaukomai, akies kraujagyslių uždegimui (uveitui) ir biologinės terapijos vaistus, skirtus šiems sutrikimams gydyti. Senjorams žinotina, kad šiuos vaistus skiria gydytojas oftalmologas, kuris teikia trečio lygio sveikatos priežiūros paslaugas.
freepik.com nuotr.