Kūryba vienišą mamą padarė milijardiere

Paauglį Harį Poterį iš Hogvartso kerėjimo ir burtų mokyklos žino tūkstančiai vaikų ir suaugusiųjų. Tikriausiai šį literatūrinį, o vėliau ir kino herojų galima prilyginti 1928 m. sukurtam Peliukui Mikiui. O jo kūrėją britų novelistę Džoaną Rouling – genialia, koks animatorius buvo Voltas Disnėjus. Moters talentas ir sugebėjimai gavo daug įvertinimų.

Štai 2004-aisiais žurnalas Forbes titulavo ją pirmąja rašytoja milijardiere, antrąja turtingiausia pramogų pasaulyje dirbančia moterimi. Po ketverių metų britų dienraštis The Sunday Times D. Rouling paskelbė 144-ąja turtingiausių Jungtinės Karalystės gyventojų sąraše. O šių metų vasarį jos pavardė atsidūrė įtakingiausių Didžiosios Britanijos moterų penkioliktuke. Pasirodo, laki vaizduotė ir baltas lapas kompiuterio ekrane gali atnešti stulbinamą sėkmę ir vos per kelias savaites pinigų stygiaus kamuojamą žmogų paversti turtuoliu.

Nuo ko viskas prasidėjo? „Sėdėjau sausakimšame traukinyje, vykstančiame iš Mančesterio į Londoną, ir staiga mintyse iškilo Hario paveikslas. Įvairiausius kūrinius rašau nuo šešerių, bet dar niekada nebuvau taip apsidžiaugusi ir užsidegusi istoriją plėtoti. Sėdėjau ir galvojau apie romano siužetą. Pirmąjį romaną „Haris Poteris ir Išminties akmuo“ pradėjau rašyti dar tą patį vakarą“, – pasakojo Džoana.

Vis dėlto taip sparčiai prasidėjęs darbas užtruko. Jauną moterį užgriuvo… gyvenimas.

Daugelį metų sirgusi išsėtine skleroze mirė D. Rouling mama. „Nespėjau jai pasakyti, kad rašau šią nuostabią knygą“, – anuomet apgailestavo rašytoja. Jos buvo artimos, todėl Džoanai tai buvo skaudus smūgis.

Norėdama pakeisti aplinką, pabėgti nuo slogių minčių, moteris išvyko į Portugaliją mokyti anglų kalbos. Pusę dienos dirbdavo, o kitą pusę rašydavo. Vieną vakarą susipažino su portugalu televizijos žurnalistu Džordžu Arantesu. Paaiškėjo, kad jiedu abu yra aistringi rašytojos Džeinės Austin gerbėjai… Pasimatymas po pasimatymo, ir Džoana tapo ponia Arantes.

Saulėtoje šalyje gimusi meilė netrukus baigėsi. Po trylikos mėnesių jiedu išsiskyrė, bet į šį pasaulį atėjo mažoji Džesika Isabel.

Sklido kalbos, kad santuoka nutrūko, nes Džordžas ėmė smurtauti. Vis dėlto rašytoja tokių kalbų nepatvirtino ir skyrybų priežastį paliko neatskleistą. Kartu su mažyle ir lagamine pūpsančiais nebaigtos pirmosios knygos rankraščiais ji persikėlė gyventi į Škotiją.

„Tikriausiai visiems atrodžiau kaip didžiausia nevykėlė žemėje. Išsiskyrusi, bedarbė mama. Atsidūrusi tokioje sunkioje situacijoje, labai gerai žinojau, ką turiu daryti. Kuo greičiau pabaigti knygą! Buvau įsitikinusi, kad man pasiseks, nes kitaip ir būti negalėjo, – sakė rašytoja. – Kol aplinkiniai šnabždėjosi, kad elgiuosi neatsakingai ir kvailai, kad turėčiau tučtuojau susirasti normalų darbą, aš tiesiog rašiau.“

Džoanos Rouling „Facebook“ nuotr.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.