„Levindra“ šventė 40 metų jubiliejų

Utenoje vyko respublikinis liaudiškų šokių ir tautinės muzikos festivalis „Ir supinsim vainiką Lietuvai“, skirtas liaudiškų šokių kolektyvo „Levindra“ 40-ties metų kūrybinės veiklos sukakčiai.

Sveikino bendraminčiai ir  rajono vadovai

Pasveikinti bendraminčių atvyko kitų šalies miestų šokių entuziastai. Tai Ukmergės kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvas „Eglūnas“, vadovaujamas Virginijos Butvilavičienės, Molėtų kultūros centro senjorų liaudiškų šokių grupė „Molėta“ (vadovė  Audronė Ališkevičiūtė), Vilniaus miesto Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro liaudiškų šokių grupė „Šimtažiedis“ (vadovė Rūta Januškevičienė), Prienų kultūros ir laisvalaikio centro senjorų liaudiškų šokių grupė „Vajaunas“ (vadovė Ligita Gediminienė), Panevėžio kultūros centro senjorų liaudiškų šokių ansamblis „Linas (vadovė Zita Rimkuvienė).

Smagia muzika ir dainomis visus linksmino Molėtų rajono Suginčių krašto kapela (vadovas Juozas Veršelis).

Kultūros centro Didžiojoje salėje susirinkusius festivalio dalyvius, taip pat  „Levindros“ kolektyvą 40 metų jubiliejaus proga pasveikino savivaldybės meras Marijus Kaukėnas, atvykusių kolektyvų vadovams įteiktos padėkos.

„Žiedai žydi ir nuvysta, o „Levindra“ – ne“

Šokių kolektyvo „Levindra“ vadovė Audinga Kvaselytė pasidžiaugė, kad „kai pražydo pirmasis žiedelis, niekas negalėjo pasakyti, kad tai tęsis taip ilgai. Žiedai žydi ir nuvysta, o „Levindra“ – ne.“ Ji dėkojo pirmajai kolektyvo vadovei Laimai Kulakauskienei ir jos didžiajai padėjėjai Elenai Juodzevičienei už tai, kad „pasėjo tokią gražią sėklą“, taip pat kolektyvo nariams. Vadovė linkėjo šokėjams energijos, ji tiki, kad  bus sušokta dar daug šokių.

Garsiai ir skambiai susirinkusieji traukė „Ilgiausių metų“…

Istorija

Mokytojų liaudiškų šokių kolektyvas „Levindra“ įsikūrė  1984 metais Utenos 6-oje vidurinėje mokykloje (dabar – Aukštakalnio progimnazija). Tuometinė pradinių klasių mokytoja L. Kulakauskienė kartu su muziejininke E. Juodzevičiene subūrė mylinčius šokį kolegas ir parengė pirmąją etnografinę programą. L. Kulakauskienė kolektyvui vadovavo 24 metus, po to vairą perėmė A. Kvaselytė.

Per savo gyvavimo laikotarpį „Levindra“ dalyvavo aštuoniose respublikinėse dainų ir šokių šventėse, buvo įvairiausių konkursų dalyviai,  du kartus tapo respublikinio konkurso „Pora už poros“ nugalėtojais, šoko kituose renginiuose rajone ir Lietuvoje.

Kolektyvas pasirodė ir užsienio šalyse. „Levindra“ savo šokiais žavėjo Norvegijos, Italijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Šveicarijos, Čekijos,  Kanados, Jungtinių Amerikos Valstijų folkloro švenčių dalyvius.

Senjorų svetainės informacija

Utenos kultūros centro (Adolfo Sinkevičiaus) „Facebook“ nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.