Pajutote, kad prasčiau girdite? Apsilankykite „Sonnos klausos centre“!
Ar pastebėjote, kad vis dažniau prašote artimųjų pakartoti, ką jie sakė? O gal televizoriaus garsas jau seniai pasuktas iki maksimalaus lygio? „Sonnos klausos centro“ įkūrėjas, klausos protezavimo ir bioinžinerijos srities specialistas Valdemaras Dubickis sako, kad vertėtų dėl to sunerimti, nes gali būti, jog tai klausos sutrikimas, pasireiškiantis ir dėl amžiaus. Todėl kviečia senjorus nedelsti, apsilankyti pas klausos specialistus.
– Kodėl reikėtų susirūpinti, jei žmogus pajuto, kad prasčiau girdi?
– Sutrikusi klausa gali kelti bendravimo sunkumų, nes neišgirdus pašnekovų, tenka dažniau prašyti pakartoti, ką jie sakė, ypač triukšmingesnėje aplinkoje. Pablogėjus klausai, senjorai kartais pradeda vengti susitikimų, išvykų, baimindamiesi, jog nesupras pokalbio esmės, neišgirs informacijos, dėl to jausis nepatogiai. Todėl užsidaro savyje, jaučia nusivylimą, stresą. Tyrimai rodo, kad klausos sutrikimai gali lemti ir atminties prastėjimą. Tad pajutus, kad pablogėjo klausa, reikėtų nedelsiant kreiptis į specialistus.
– Ne paslaptis, kad kartais pensinio amžiaus žmonės su klausos sutrikimu taikstosi dėl to, jog mano, kad finasiškai neišgalės įsigyti klausos aparato. Ką tokiu atveju galėtumėte patarti?
– Apsilankyti „Sonnos klausos centre“! Čia pacientui bus nemokamai atlikta klausos patikra, suteiktos konsultacijos. Esame pasirašę sutartį su Valstybine ligonių kasa, todėl klausos aparatų įsigijimas gali būti kompensuojamas. Mūsų klientai turi galimybę rinktis tiek visiškai kompensuojamus klausos aparatus, tiek aukštesnių technologinių lygių aparatus, primokant įvairaus dydžio priemokas.
Dar viena „Sonnos klausos centro“ paslauga – individualiai pacientui pritaikytus klausos aparatus galima nemokamai išbandyti net 14 dienų!
– Kokius klausos aparatus pacientai gali įsigyti?
– Mes siūlome pažangiausius daniškus ir šveicariškus klausos aparatus. Norėčiau pabrėžti, kad šiuolaikiniai klausos aparatai gali būti maži, elegantiški ir beveik nepastebimi! Jie dabar geba ne tik sustiprinti garsą, bet ir prisitaikyti prie žmogaus klausos, analizuoti aplinką, jungtis su išmaniaisiais telefonais ar kitais priedais. Ypač populiarūs – įkraunami modeliai, nes jiems nereikia keisti baterijų. Naujausios technologijos taip pat leidžia efektyviau slopinti triukšmą ir pagerinti kalbos aiškumą, kalbėtis telefonu tiesiogiai per klausos aparatus, klausytis muzikos ir atlikti daugelį kitų papildomų funkcijų. Klausos aparatai taip pat skaičiuoja nueitus žingsnius, juos pametus, aparatus galima rasti naudojant GPS.
– Modernios technologijos turi didelės įtakos žmonių sveikatos gerinimui. O kas, Jūsų nuomone, dar lemia gerus rezultatus?
– Kurdamas „Sonnos klausos centrą“, nuoširdžiai norėjau padėti žmonėms. Todėl visada skiriame ypatingą dėmesį savo klientams. Pacientą lydime kiekviename klausos reabilitacijos etape: padedame prisitaikyti prie klausos aparato, išmokti jį efektyviai naudoti. Prireikus, deriname, kol užtikrinama gera girdėjimo kokybė. Esame įsitikinę, kad bendradarbiaudami ir suprasdami vienas kitą galime pasiekti geriausią rezultatą užtikrinant technologijų ir žmogiškojo ryšio harmoniją.