Paštas dar labiau didina paslaugų kainas

Nuo 2023 m. vasario 1 dienos keisis Lietuvos pašto teikiamų universaliosios pašto paslaugos (UPP) tarifai. Lietuvos paštas gali didinti kainas po to, kai tai įtvirtino Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) priimtu sprendimu.

RRT teigimu, didžiausi galimi tarifai nustatyti įvertinus Lietuvos pašto prašymą dėl šių tarifų didinimo ir taikomos kainodaros keitimo ir atsižvelgiant į šių paslaugų teikimo sąnaudas bei patirtus nuostolius.

Lietuvos paštas nurodo, kad nors paskutinį kartą paslaugų įkainiai buvo keisti 2022 m. sausio mėnesį, jie buvo nuostolingi, o per šį laikotarpį pokyčiai rinkoje, infliacijos lygis, išaugusios paslaugų teikimo sąnaudos dar labiau padidino nuostolį.

Pasikeitimai siunčiant Lietuvoje

Korespondencijos siuntų bei siuntinių, siunčiamų Lietuvoje, tarifai vidutiniškai didės 35 proc. Be to, keičiamos korespondencijos siuntų svorių pakopos – paliekamos dvi mažųjų korespondencijos siuntų svorio pakopos („iki 50 g“ ir „nuo 51 iki 500 g“), bei dvi didžiųjų korespondencijos siuntų svorio pakopos („iki 500 g“ ir „nuo 501 iki 2 000 g“).

Pokyčiai siunčiant į užsienį 

Į užsienį siunčiamų korespondencijos siuntų tarifai vidutiniškai didės 94 proc., o pašto siuntinių tarifai vidutiniškai mažės 11 proc. Tarptautinės siunčiamos siuntos bus tik pirmenybinio siuntimo ir tarifai bus taikomi į kiekvieną šalį skirtingi.

Kainas dar kels

Nuo praėjusių metų rugsėjo 15 dienos vienos įmokos už mokesčius, įvairias komunalines paslaugas ar įmokos į Valstybinės mokesčių inspekcijos surenkamąją sąskaitą priėmimo kaina padidinta iki 1,19 euro.

Už įmokų, kai mokėjimo dokumente ar bendrojoje atsiskaitymo knygelėje yra dviejų ar daugiau paslaugų teikėjų įmokų suma, priėmimą pradėtas imti 2 eurų aptarnavimo mokestis.

Pernai birželio mėnesį Lietuvos paštas paskelbė, kad nuo 2023 m. sausio 1 d. bus didinamos prenumeruojamų leidinių pristatymo kainos. Net 10 kartų padidinta fiksuota tarifo dalis už vieną leidinio vienetą.

Paslaugų kainų didėjimas dar laukia ir verslininkų – nuo 2023 m. kovo 1 d. keisis Lietuvoje siunčiamų pašto siuntų siuntimo ir papildomų paslaugų tarifai verslo klientams.

Paslaugų tarifų didinimą paštas motyvuoja tuo, kad tai daroma dėl ženkliai išaugusių paslaugų teikimo sąnaudų – išaugusio ir nuolat augančio darbo užmokesčio, ženkliai pakilusios infliacijos rodiklio,  kylančių kuro kainų, vykdomų būtinų investicijų į technologinius sprendimus bei infrastruktūros gerinimą.

4 komentarai “Paštas dar labiau didina paslaugų kainas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.