Pavandenės Senjorų namuose rūpinamasi ne tik materialine gerove, bet ir dvasiniu gyvenimu

Telšių rajone, Pavandenės miestelyje, Gludo g. 4, šįmet pradėjo veikti modernūs, šiuolaikiški, jaukūs senelių namai. Šį prieglobstį garbingo amžiaus žmonėms įkūrė vietos gyventojai Aldanas ir Jūratė Driežiai.

Stengiasi, kad globotiniai gyventų oriai

Kaip pasakojo Jūratė, visuomenei senstant, pastebimai daugėja senjorų, kuriems reikia nuolatinės priežiūros, tokių sąlygų, kad jie paskutinius gyvenimo metus pragyventų oriai, turiningai, stebimi rūpestingų darbuotojų.

„Pavandenės miestelyje stovėjo apleistas pastatas – buvęs vaikų darželis, – prisimena pradžią J. Driežienė. – 2019 metais mums su vyru kilo idėja jį atgaivinti ir čia įrengti senelių globos namus.“

Parašius projektą ir gavus Europos Sąjungos paramą, taip pat investavus nuosavas lėšas buvo  įsigytas pastatas, prasidėjo ne tik statybos, bet ir kiti, organizaciniai darbai. Kadangi tokios paskirties namams keliami ypatingi reikalavimai, nemažai užtruko ne tik įrengimas, bet ir įvairūs derinimai. Įstaiga duris atvėrė šių metų balandžio mėnesį.

Kad  kuo labiau primintų gimtuosius namus

Dviejų aukštų pastate yra 24 vienviečiai ir dviviečiai kambariai, įvai­rios poil­sio erd­vės, kel­tu­vas.

Čia gali apsigyventi 42 gyventojai. Jais rū­pin­asi 22 dar­buo­to­jai, tarp jų  – slaugytojos, slaugytojų padėjėjos, socialinės darbuotojos. Maistas kasdien šviežiai gaminamas vietoje įrengtoje virtuvėje, čia dirba profesionalios virėjos, valgiaraštį ruošia dietologė, pagal gyventojų poreikius ir naujausius reikalavimus.

Direktorė pabrėžia, kad įrengiant kambarius senjorams, labiausiai norėta, kad  čia jie nesijaustų „kaip ligoninėje“. Kad aplinka būtų jauki ir panašėtų į namus. Todėl baldai ir sienos yra šviesių spalvų, dideli langai, nemažai dėmesio skirta apšvietimui, kad ilgais ir tamsiais žiemos vakarais būtų jauku ir šviesu. Visame pastate operuoja moderni vėdinimo ir šildymo sistema, taip pat yra galimybė kiekviename kambaryje reguliuoti temperatūrą pagal poreikį, kad kiekvienas jaustųsi komfortiškai.  Kambariuose yra įrengti sanitariniai mazgai. Gyventojams suteikiama galimybė pasistatyti savo televizorių ar radio imtuvą. Daug dėmesio skirta ir bendroms erdvėms, kurios yra erdvios ir šviesios, čia gyventojai pietauja, dalyvauja įvairose veklose, žiūri televizorių, bendrauja, net gali patys pasigaminti maisto savarankiškose virtuvėlėse.

„Kai būsimi gyventojai ar jų artimieji klausia, ką reikia atvežti (atsivežti) atvykstant pas mus gyvenimui, patikinu, kad viskuom bus pasirūpinta, tik reikalingi savi drabužėliai ar namus primenanti smulkmena, pvz artimųjų nuotrauka“, – patikina Jūratė.

Organizuojami užsiėmimai, vyksta koncertai

Pavandenės Senjorų namuose rūpinamasi ne tik materialine gyventojų gerove, bet ir dvasiniu gyvenimu. Čia globotiniai gali užsiimti mėgiama veikla – lipdymu, karpymu, piešimu. Mėgstantys daržininkauti darbuojasi šiltnamyje.

Visai šalia – bažnyčia. Norintys gali į ją nueiti patys arba palydimi įstaigos darbuotojos. Taip pat netoli yra ir parduotuvė.

Nors įsikūrė tik prieš kelis mėnesius, globos namų šeimininkai jau spėjo pradžiuginti gyventojus renginiais – čia koncertavo solistė iš Klaipėdos, Telšių „Bočių“ mišrus vokalinis ansamblis „Kibirkštėlė“, viešėjo Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos mokinukai ir Varnių kultūros centro vaikų vokalinis ansamblis „Bildukai“. Aplankė net šiose apylinkėse besidarbuojanti suomių archeologų komanda kartu su žymiu Lietuvos archeologu, profesoriumi dr. Adomu Butrimu. Svečiai padovanojo  dvi knygas su autografais.

Reikia mokėti tik 80 proc. pensijos

J. Driežienė sako, kad žmonės, išgirdę, kad pragyvenimas Pavandenės Senjorų namuose kainuoja 1 300 – 1 600 eurų per mėnesį, dažnai gąsdinasi, kad tai jiems per brangu, jie neišgalės tiek mokėti. Tačiau įstaigos vadovė paaiškina, kad pačiam senoliui pragyvenimas kainuos tik 80 procentų jo pensijos. Lygiai tiek pat, kiek ir valstybiniuose globos namuose. Direktorė pateikia tokį labai suprantamą pavyzdį: jei žmogaus pensija būtų 100 eurų, jam buvimas globos namuose atsieitų tik 80 eurų. Likusi suma būtų subsidijuojama iš savivaldybės lėšų.

Daugiau sužinoti apie Pavandenės Senjorų namus galima apsilankius įstaigos „Facebook“ puslapyje  Pavandenės senjorų namai https://www.facebook.com/profile.php?id=100085450665308

Visada maloniai ir išsamiai bus atsakyta paskambinus telefonu +370 615 31347.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.