Pirmoji lėktuvo pilotė be rankų

Filipiniečių kilmės amerikietė Džesika Koks gimė be abiejų rankų 1983 metais JAV, Arizonos valstijoje, Siera Vista mieste.  Nė vienas tyrimas (kurį mama darė nėštumo metu) neparodė, kad mergaitei kažkas negerai. Nepaisant retos ligos, Džesika turi didžiulę valią.

Pradžioje ji buvo labai drovi. Vaikystėje mergaitė lankė šokių pamokas. Prieš pirmąjį koncertą ji prisipažino mokytojai, kad nori būti galinėje eilėje. „Nėra galinės eilės, – atsakė pedagogė. – Tu šoksi su visais“. Ir Džesika šoko, negana to, sulaukė audringų plojimų.  Ji šokių pamokas lankė dar 14 metų ir daugiau nieko nebijojo.

Nuo 10 metų mergaitė pradėjo lankyti taekwondo treniruotes, o po ketverių metų gavo pirmąjį juodą diržą. Būdama 14-os, Džesika nusprendė nebenaudoti protezų. Tada, 1997 m., ji su šeima persikėlė į Tuksono miestą. Vėliau, koledže ir universitete, D. Koks atnaujino treniruotes ir netrukus gavo antrą dano juodąjį diržą. Taip pat D. Koks turi naro licenciją. Ji tik su kojomis gali vairuoti įprastą (ne neįgaliųjų) automobilį, laisvai rašyti kompiuterio klaviatūra 25 žodžių per minutę greičiu, šukuotis, įsidėti ir išsiimti kontaktinius lęšius.

2014 metais mergina įveikė keturiasdešimties mylių (64,4 km) atkarpą vienose didžiausių dviračių sporto varžybų Jungtinėse Valstijose – El Tour de Tucson.

2005 metais Džesika Arizonos universitete įgijo psichologijos bakalauro laipsnį ir tais pačiais metais pradėjo studijuoti lėktuvo piloto specialybę. Mokymai truko trejus metus vietoje įprastų 6 mėnesių.  2008 metais jai suteikta licencija skristi lengvuoju sportiniu lėktuvu „Erkupė“. Tai vienas iš nedaugelio modelių, kuriuose nėra pedalų. Taip D. Koks  tapo pirmąja pasaulyje pilote be abiejų rankų ir pateko į Gineso rekordų knygą. Ji jau turi 89 valandų skraidymo patirtį.

2015 m. D. Koks išleido autobiografinę savipagalbos knygą „Padėk sau pats“. Tais pačiais metais buvo parodytas šiai moteriai skirtas dokumentinis filmas „Right Footed“.

D. Koks įkvėpė arabų  inžinierę Ray Al-Marzouki sukurti sistemą, skirtą vairuoti automobilį tik kojomis.

2012 metais D. Koks ištekėjo už savo taekwondo  instruktoriaus Patriko Čemberleino. Vestuvės įvyko Pasadenoje, Kalifornijoje, artimų giminaičių ir draugų būryje. Ceremonijoje dalyvavo ir trys jaunos merginos, atvykusios iš įvairių šalies kampelių, jos pirmą kartą susitiko šioje šventėje. Visos mergaitės taip pat gimė be rankų, Džesika merginoms yra puikus pavyzdys, kaip reikia siekti tikslo, kad gyventum pilnavertį gyvenimą.

Tik jaunuosius tuokęs dvasininkas turėjo išspręsti vieną kebloką klausimą: ką daryti su žiedais? Išeitis buvo rasta: vietoje vestuvinio žiedo Patrikas ant žmonos kulkšnies užsegė elegantišką apyrankę.

1 komentaras “Pirmoji lėktuvo pilotė be rankų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.