Sukosi šokių sūkuryje Ukmergėje
Ukmergės kultūros centre vyko ketvirtasis respublikinis liaudiškų šokių festivalis „Susitikime prie Eglūno“. Šio festivalio iniciatoriai ir rengėjai – pagyvenusių žmonių liaudiškų šokių kolektyvas ,,Eglūnas“. Ukmergiškiai į svečius pakvietė kolegas iš Kėdainių, Marijampolės, Vilniaus, Molėtų, Panevėžio, Utenos. Susirinkusiems daug geros nuotaikos teikė smagūs liaudiški šokiai, žavėjo puikūs tautiniai kostiumai.
Koncertą pradėjo šeimininkai
Koncertą pradėjo Ukmergės rajono Veprių instrumentinė grupė „Intermezzo“, vadovaujama Edvardo Ratauto.
Po to scenoje pasirodė šventės šeimininkai ,,Eglūnas“. Šis kolektyvas (vadovė – Virginija Butvilavičienė) susibūrė tik 2018 metais, tačiau jau aktyviai dalyvavo Ukmergės rajono kultūriniame gyvenime, šalies renginiuose, šventėse bei festivaliuose, tais pačiais metais – dainų ir šokių šventėje „Vardan tos…“. Festivalį „Susitikime prie Eglūno“ kolektyvas rengia siekdamas populiarinti liaudišką sceninį šokį.
Kėdainių senjorų liaudiškų šokių grupė „Lankesa“ (vadovė – Virginija Čereškienė-Beviršė) yra koncertavusi Estijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Italijoje, Ukrainoje, Slovakijoje. Šokėjai – aktyvūs rajono švenčių, įvairių renginių, festivalių, respublikinių ir tarptautinių konkursų dalyviai ir nugalėtojai. „Lankesos“ iniciatyva Kėdainių kultūros centre ir jo skyriuose vyksta tautinių šokių festivalis „Kaziūnės suktinis“. Kolektyvui įteiktas garbės, pripažinimo ir įvertinimo ženklas „Aukso paukštė“.
Vilniečiai ir uteniškiai
Vilniaus miesto Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro liaudiškų šokių grupė „Šimtažiedis“ (vadovė – Rūta Januškevičienė) savo veiklos metus skaičiuoja nuo 1970-ųjų, kai įsikūrė tuometės Lietuvos aklųjų draugijos Vilniaus tarprajoniniuose kultūros namuose. Šokių grupės pagrindinis tikslas – jungti į kolektyvą kuo daugiau regėjimo negalią turinčių žmonių, propaguoti ir vystyti liaudies šokio tradicijas, puoselėti tautinę kultūrą. Šokėjai aktyviai dalyvauja Vilniaus miesto ir respublikiniuose renginiuose, koncertuose, tarptautiniuose festivaliuose bei šventėse Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, Vengrijoje. „Šimtažiedžio“ kūrybinę veiklą vainikuoja per 300 koncertų Lietuvoje ir už jos ribų, grupė ne kartą pelnė laureatų titulus.
Utenos mokytojų senjorų šokių grupė „Levindra“ (vadovė – Audinga Kvaselytė) šiemet švenčia 40 metų veiklos jubiliejų. Per tą ilgą laiko tarpą kolektyvas pasirodė ne tik rajone, Lietuvoje organizuojamose šventėse, festivaliuose ir kituose renginiuose, bet ir Šveicarijoje, Italijoje, Norvegijoje, Kanadoje, JAV, kitose šalyse, yra nuolatinis dainų švenčių dalyvis, nugalėjo ne viename festivalyje ir konkurse.
Marijampolės kultūros centro senjorų liaudiškų šokių grupė „Sidabra“ (vadovė – Virginija Sagulina) įsikūrė 1986-aisiais. Kolektyvas dalyvavo visose respublikinėse dainų ir šokių šventėse, regionų šventėse Vilniuje, Panevėžyje, Utenoje, Šiauliuose. Sidabriečiai ne tik vyksta koncertuoti, bet ir patys yra tradicinio respublikinio pagyvenusių žmonių liaudiškų šokių festivalio „Supynėm šokių pynę“ iniciatoriai, į kurį sukviečia savo bičiulius – senjorų šokių kolektyvus iš visų šalies regionų. Grupė apdovanota „ Aukso paukštės“ nominacija „Geriausia liaudiškų šokių grupė ir vadovas“.
Aplodismentų negailėjo
Žiūrovai nepagailėjo aplodismentų ir Panevėžio kultūros centro senjorų liaudiškų šokių grupės „Sidabra“ (vadovė – Kristina Nainienė), Alantos krašto senjorų šokių kolektyvo „Alanta“ (vadovė – Audronė Ališkevičiūtė), Ukmergės kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvo „Vilkmergė“ (vadovė – Regina Zabielienė), Ukmergės Užupio bendruomenės grupės (vadovė – Ramunė Radzevičienė) šokėjams.
Renginio pabaigoje šokiui pakviesti kolektyvų vadovai, jiems įteiktos padėkos, dovanėlės.
Genovaitė Kazielienė
Nuotraukos autorės