Šventės kartais suteikia ir sveikatos rūpesčių

Gražiausios metų šventės ne tik atneša džiaugsmų, bet kartais suteikia ir rūpesčių. Todėl medikai pataria turėti vaistų dažniausiai pasitaikantiems negalavimams gydyti. Dažniausiai nuo skausmo ir virškinimo sutrikimų. Ypač tai rekomenduotina senjorams, kadangi vyresnio amžiaus žmonėms labai aktualūs virškinimo klausimai. Gaminant maistą pasitaiko ir įsipjovimų, nusideginimų. Ką daryti tokiais atvejais, taip pat, kaip elgtis, jei paslydote ir patyrėte traumą, keli specialistų patarimai.

Jei gamindami įsipjovėte

Močiutės, norėdamos palepinti vaikus ir anūkus, ruošia  daug įvairių skanėstų. Tačiau vertėtų atkreipti dėmesį, kad ne tik vyresnio amžiaus, bet ir kitų šeimininkių vienas dažniausių susižeidimų yra įsipjovimai gaminant maistą. Dėl to savo vaistinėlėje visuomet reikėtų turėti tokias priemones, kaip antiseptikas, tvarsčiai ir pleistrai.

Pasak medikų, įsipjovus į pirštą ar kitaip susižalojus, svarbu žaizdą nuplauti po tekančiu vėsiu vandeniu. Porą minučių šitaip palaikę ranką, nusausinkite ją ir pažiūrėkite, kokio gylio žaizda. Jeigu ji negili, drąsiai dezinfekuokite antiseptiku, tačiau jeigu matote, kad ji gilesnė – dezinfekuokite tik žaizdos kraštus. Vėliau pagal žaizdos dydį ir gylį galite rinktis pleistrą arba tvarstį. Tačiau jeigu žaizda itin gili ir gausiai kraujuoja, iš karto vykite į ligoninę.

Jei virtuvėje nusideginote

Šventiniu laikotarpiu virtuvėje pasitaiko ir nusideginti. Jei taip atsitiko, patariama atvėsinti žaizdą tekančiu vandeniu. Bet labai svarbu, kad vanduo būtų kambario temperatūros.

Jei paslydote ir pargriuvote

Prieš šventes dažnokai skubame, lekiame, kad tik visur suspėtume. Tačiau dabar, kai taip sninga, net pusto, yra didelis pavojus paslysti ir pargriuvus sumušti kūną ar net susilaužyti galūnes, šonkaulius. Ypač trapūs vyresnių žmonių kaulai, todėl ypač senjorams patariama būti atsargiems, saugotis ir vengti nereikalingų kelionių esant nepalankioms meteorologinėms sąlygoms. Juk maistą ar kitas būtinas prekes gali atvežti artimieji, draugai, kaimynai.

Pasak medikų, sumuštą kūno vietą pirmiausia reikėtų šaldyti maždaug 15 minučių intervalais ir laikyti pakeltą iki širdies lygio. Jei kankina skausmas, galima išgerti įprastų skausmą malšinančių vaistų. Taip pat galima naudoti įvairius tepalus. Skausmą ir patinimą taip pat gali sumažinti šaldantys tepalai. Jie didžiausią poveikį turi pirmąsias 48 valandas po traumos. Tuo tarpu šildomuosius tepalus vertėtų rinktis tiems, kurie paslydę ir nukritę pasitempė raumenis ar sąnarius. Tokie tepalai padės atpalaiduoti raumenis, jų spazmus ir taip sumažins jaučiamą diskomfortą. Tačiau norint veiksmingo poveikio, šildomuosius tepalus reikėtų naudoti bent tris kartus per dieną.

freepik.com nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.