Vėl dalijama parama maisto produktais

Per rugpjūčio mėnesį kiek daugiau nei 206 tūkst. sunkiau besiverčiančių šalies gyventojų, tarp jų – ir senjorų, bus dalinama parama maisto produktais. Ši akcija šiais metais vykdoma jau ketvirtą kartą. Parama nepasiturintiems gyventojams šiais metais dar bus teikiama spalio bei gruodžio mėnesiais. Paskutinįjį metų mėnesį senjorai gaus ne tik maisto produktus, bet ir higienos priemonių. Parama siekiama ne tik padėti sunkiau gyvenantiems, bet ir užtikrinti, kad joks geras maistas nebūtų išmestas.

„Maisto dalijimas padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Tai tik viena iš valstybės teikiamos paramos formų. Labai svarbu, kad valstybės teikiama parama pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Mažas pajamas gaunančius senjorus rugpjūčio mėnesio dalijimo metu pasieks septynių skirtingų rūšių maisto produktų krepšelis. Jame bus UAT pienas 2,5 proc. riebumo, konservuoti žalieji žirneliai, perlinės kruopos, ekologiškas cukrus, vištienos konservai, kiaulienos konservai ir sausainiai.

Akcijos organizatoriai teigia, jog visi paramos paketai yra iš anksto supakuoti ir paruošti išsinešti, todėl asmeninių krepšelių senjorams atsinešti nereikia.

Paramos dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija.

Dėl tikslaus dalijimo laiko gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją arba šios informacijos ieškoti savo savivaldybės administracijos bei „Maisto banko“  interneto puslapiuose.

Maisto produktus gali gauti tie senjorai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui šiuo metu neviršija 235,50 eurų per mėnesį. Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka, parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija nurodytą sumą per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nustato kiekviena savivaldybė individualiai.

Tai jau trečias maisto produktų dalijimas šiais metais. Pirmas buvo vykdomas kovo mėnesį, antras – balandį. Nepasiturintys senjorai gavo UAT pieną, kiaulienos konservus, konservuotus žaliuosius žirnelius, perlines kruopas, grikių kruopas, greito paruošimo avižų košę su vaisiais arba uogomis ir kvietinius miltus. Pavasarį parama buvo dalijama daugiau nei 600 punktų visoje Lietuvoje.

Senjorų svetainės informacija

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.