VRK leido kandidatams patikslinti duomenis

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), vykdydama Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) sprendimus, nustatė dviejų parų terminą teismo dokumentuose nurodytiems asmenims užpildyti kandidato biografijas ir pateikti nuotraukas.

Sausio 27 d. VRK posėdžio metu, atsižvelgiant į LVAT sprendimų nuostatas, nuspręsta panaikinti 2023 m. sausio 17 d. VRK sprendimo dalį dėl tų kandidatų, kurie nepateikė kandidato nuotraukos ir/ar biografijos, ir suteikti papildomą terminą nuotraukų ir biografijų trūkumams pašalinti.

Kandidatai tai galės padaryti nuo VRK sprendimo paskelbimo elektroniniame Teisės aktų registre momento iki sausio 30 dienos.

Nustatyta, kad per šį terminą politinės organizacijos VRK elektroniniu paštu dokumentai@vrk.lt pateiktų kompiuteriu užpildytas nustatytos formos biografijas MS Word formatu ir kandidatų nuotraukas .jpg formatu. Kandidatų nuotraukos turi būti spalvotos, portretinės, fonas vienspalvis, nuotraukose neturėtų būti reklamos požymių, kitų asmenų ar simbolių.

VRK akcentuoja, kad kandidatų nuotraukos ir biografijos, gautos po termino, nebus priimamos ir bus laikoma, kad trūkumai nebuvo pašalinti per VRK nustatytą laikotarpį.

Paskutinė diena, kai VRK gali priimti sprendimą registruoti kandidatą arba kandidatų sąrašą arba jų neregistruoti yra vasario 2 d.

Vasario 3 d. numatoma paskelbti visuomenei kandidatų anketas, turto, pajamų, privačių interesų deklaracijas ir kitus į savivaldybių tarybas ir merus kandidatuojančių asmenų duomenis VRK svetainėje.

Rinkimuose į savivaldybių tarybas dalyvaujantys partijos ir kandidatai pareiškinius dokumentus privalėjo pateikti iki gruodžio 30 dienos. Po  šios datos pareiškiniai dokumentai nepripažįstami pateiktais.

VRK patikrino beveik 14 000 kandidatų pateiktų pareiškinių dokumentų.

Dauguma – per 400 – kandidatų iš rinkimų išbraukti, nes nepateikė šiemet pirmą kartą tarp privalomų pareiškinių dokumentų įtrauktų biografijos duomenų. Reikėjo nurodyti gimimo datą, vietą, išsilavinimą, užsienio kalbos mokėjimą, tautybę, darbovietę, šeiminę padėtį, pomėgius.

Daugiausiai – 156 – netinkamai dokumentus pateikusių politikų buvo Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) sąrašuose, Darbo partijos – 67, partijos „Laisvė ir teisingumas“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, politinio komiteto „Šilalės centristai“ sąrašuose – po daugiau kaip 40, Lietuvos žaliųjų partijos – 39.

Dėl VRK sprendimo trys politinės partijos – Lietuvos liberalų sąjūdis (LRLS), Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) ir Lietuvos žaliųjų partija (LŽS) kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą (LVAT).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.