Kaip namuose išnaikinti pelėsį

 Pavasarį, po žiemos, ne vienuose namuose atsiranda problema – pelėsis. Pajuoduoja vonios, tualeto, netgi kambarių sienos, o tai ne tik negerina estetinio vaizdo, bet ir kenksminga sveikatai. Tad atsidūrusiems tokioje situacijoje tenka ieškoti būdų, kaip atsikratyti pelėsio.

Veiksmų imkitės nedelsiant

Jei vis dėlto pastebėjote, kad atsirado pelėsių, reikėtų iš karto pradėti juos naikinti. Ir tai pareikalaus nemažai senjorų pastangų. Pirmiausia reikėtų sudrėkinti paviršių šiltu vandeniu, tada šluoste kruopščiai išvalyti arba nušveisti tas vietas, kurios jau pradėjo juoduoti. Jei grybelis sienoje įsiskverbęs giliau, prisieis viską nugramdyti iki betono. Tuomet galima panaudoti namų ūkyje turimas priemones.

Actas

Viena jų – actas. Jį galima užpurkšti ant pelėsių apimto paviršiaus ir dar patrinti kempinėle. Po valandos nuplovus paprastu vandeniu, reikėtų gerai išvėdinti patalpą. Patartina 2–3 kartus per mėnesį, o dar geriau – kas savaitę actu išvalyti šią vietą, kad juoduliai vėl neatsirastų.

Geriamoji soda

Dar viena namuose turima priemonė – geriamoji soda, kuri taip pat gali pagelbėti ištikus šiai bėdai. Reikėtų arbatinį šaukštelį sodos ištirpdyti stiklinėje vandens ir apipurkšti pelėsio apimtą paviršių. Arba sumaišius geriamąją sodą su actu ir vandeniu, gautą mišinį užtepti ant šepetėlio ar kempinės ir juo gerai įtrinti paviršių. Po to reikėtų viską nuplauti vandeniu.

Eteriniai aliejai

Dar vienas natūralus būdas – eteriniai aliejai. Arbatinį šaukštelį arbatmedžio aliejaus sumaišykite su stikline vandens, supilkite į buteliuką su purkštuku ir gerai pakratykite, kad vanduo ir aliejus susimaišytų. Užpurškę ant pelėsių, valandai palikite nudžiūti. Tada nušluostykite tą vietą šluoste ar sausu rankšluosčiu.

Citrina

Tai augalinė priemonė, kuria galima atsikratyti pelėsio. Tam reikėtų išspausti 3–5 citrinų sultis ir jas užpilti ant pelėsio pažeistos vietos. Palikti penkioms minutėms, o tuomet nuvalyti drėgnu rankšluosčiu. Jei pelėsis labai įsisenėjęs, šią procedūrą galima pakartoti.

Vandenilio peroksidas

Tikriausiai  senjorai savo vaistinėlėse ras vandenilio peroksido, kuris yra priešgrybelinė, antivirusinė ir antibakterinė priemonė. 3 proc. vandenilio peroksido koncentrato įpilkite į buteliuką su purkštuku. Patartina pirmiausia priemonę išbandyti ant nedidelio paviršiaus nematomoje vietoje – kad įsitikintumėte, kad vandenilio peroksidas jo nepažeidžia ir nepanaikina spalvos. Tuomet priemonę purkškite ant pelėsio ir palaukite maždaug 10 minučių. Tada šią vietą nušveiskite. Kai ant paviršiaus nebeliks pelėsio ir kitų nešvarumų, sausai nušluostykite.

Baliklis

Jei susiruošėte pelėsiais atsikratyti baliklio pagalba, pirmiausia prisiminkite, kad šis chemikalas gali pakenkti rankų odai, todėl prieš pradėdami darbuotis užsidėkite gumines pirštines.  Taip pat vieta, kur naudosite baliklį, turi būti gerai vėdinama. Balikliu galima valyti plyteles, stiklą, grindis. Tik senjorams vertėtų nepamiršti, jog ši priemonė gali nubalinti daiktus. Pelėsiams valyti reikėtų pagaminti tokį skystį: 1 dalis baliklio 10 dalių vandens.

Reikia pašalinti priežastis

Įvairiomis priemonėmis pašalinę pelėsį, senjorai turi nepamiršti, kad svarbiausia, jog jis „nesugrįžtų“. Visų pirma reikėtų žinoti, kad pagrindinės šių grybelių atsiradimo priežastys – drėgmė ir netinkama ventiliacija. Tam reikalingas vėdinimas. Kaip teisingai vėdinti patalpas? Langus reikėtų atverti bent dukart per dieną – ryte ir vakare, o patalpas vėdinti intensyviai. Tai yra langus plačiai atverti sudarant skersvėjį. Yra įrodyta, jog efektyviau yra plačiai atverti visus langus porai minučių nei laikyti juos truputį pravertus gerą valandą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.