Kaip senjorams įveikti rudeninį nerimą

Ruduo – pats liūdniausias metų laikas senjorams.  Neliko darbų soduose, daržuose, išvykų prie ežerų, į miškus. Trumpėjant dienoms, ilgėjant vakarams, pensininkams atsiranda daugiau laiko įsiklausyti į save: ar čia neskauda, ar tas nėra blogai; o kaip sekasi vaikams,  anūkams, gal jie turi rūpesčių; šildymas, elektra pabrango, maisto kainos parduotuvėje skatina iš jos kuo greičiau išeiti, į krepšelį įsidėjus tik kelis būtiniausius produktus – ar išgyvensiu? Tokios mintys  kelia nerimą, nuolatinę  įtampą. Ką daryti vyresnio amžiaus žmonėms, kad būtų lengviau išvengti tokių minčių? Paprasčiausia, nusipirkti raminamųjų ar migdomųjų vaistų. Tačiau ar būtina dar skirti papildomai pinigėlių perkant brangius preparatus? Yra ir natūralių būdų, kaip įveikti depresines nuotaikas. Ir tas priemones galite rasti savo žemės sklypeliuose,  gamtoje, vartodami kasdienius produktus.

Ramunėlės

Tikriausiai ne vienas senjoras vasarą pasirūpina pasidžiovinti ramunėlių. Tai – vienos iš geriausių vaistažolių nuo nemigos. Ramunėlių arbata veikia raminančiai, todėl išgėrę jos puodelį vakare tikrai lengviau užmigsite. Raminantį poveikį turi ir šios vaistažolės karštos vonios – su eteriniu ramunėlių aliejumi arba tiesiog su džiovintomis ramunėlėmis.

Levandos

Nerimo simptomus slopina ir levandos. Pasak mokslininkų, pauosčius šių gėlių, nerimas atslūgsta. Vis dėlto reikėtų įsidėmėti, jog vartojamos su kitais raminamaisiais vaistais, jos gali padidinti mieguistumą.

Melisa

Jau nuo seno yra žinoma, jog melisa turi raminančių savybių. Patartina gerti melisos arbatą.

Magnis

Dar vienas būdas, galinti padėti nusiraminti, tai produktų, turinčių magnio, vartojimas. Kokie yra naudingiausi? Tai – žalios lapinės daržovės, riešutai, sėklos, neriebūs pieno produktai, bananai, džiovinti vaisiai. tamsusis šokoladas.

Omega-3 riebalų rūgštys

Omega-3 riebalų rūgštys yra visapusiškai naudingos visam organizmui. Teigiamą funkciją jos atlieka ir mažinant nerimą. Jų daugiausiai yra jūros gėrybėse, vėžiagyviuose.

Vitaminas B

Nerimą gali sumažinti ir vitaminas B12. Jo apstu yra mėsoje, žuvyje, sūryje, kiaušiniuose, taip pat gyvulių kepenyse ir inkstuose, moliuskuose.

Neužsisėdėkite namuose

Nereikėtų užsisėdėti namuose. Nors manoma, kad fizinis judėjimas naudingas kūnui, tačiau tai gali teigiamai veikti ir psichologinį nusiteikimą. Juk sakoma, kad nėra blogo oro, bloga tik apranga. Šilčiau apsivilkus, galima išeiti į lauką pasivaikščioti ir nešviečiant saulei, apniukusiu oru. Tai „praskaidrins“ senjorų galvą, išsklaidys niūrias mintis.

1 komentaras “Kaip senjorams įveikti rudeninį nerimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.