Kaip žiemą išlikti sveikiems
Žiema – tai metų laikas, kai saulė (ypač šiais metais) retai palepina savo spinduliais, mažiau naudojame daržovių, vaisių, tad mūsų organizmai tampa labai jautrūs visokiems neigiamiems poveikiams. Stipresnis vėjas, drėgmė gali greitai palaužti mūsų atsparumą ir greičiau galime susirgti. Tad į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad būtume atsparesni ligų atakoms?
Ar visada reikia griebtis antibiotikų?
Kartais, vos pajutę pirmuosius peršalimo simptomus, kai kurie žmonės griebiasi antibiotikų. Tačiau, pasak medikų, virusų, kurie sukelia peršalimo ligas, antibiotikai negydo. Jie skirti bakterinėms infekcijoms įveikti.
Antibiotikus pacientams gali skirti tik gydytojas, įvertinęs visas paciento susirgimo ir ligos eigos aplinkybes.
Pasitaiko atvejų, kai gydytojui skyrus antibiotikų, ligoniai juos vartoja ne taip, kaip jis nurodė. Pavyzdžiui, juos pageria kelias dienas, o pasijutę geriau vaistų vartojimą nutraukia. Antibiotikus reikia vartoti griežtai taip, kaip paskyrė gydytojas, paprastai 5-7 paras, pakankamomis dozėmis, o ne taip, kaip galbūt atrodo pačiam žmogui.
Svarbu maisto suderinamumas
Medikai pabrėžia, kad būtina atsižvelgti į tai, kokius kitus vaistus ar maisto papildus sergantysis tuo metu vartoja.
Vaistų nesuderinamumas tarpusavyje, taip pat su kai kuriais maisto produktais, gali apsunkinti sveikimą net ir nuo pačių paprasčiausių ligų. Tai ypač aktualu vyresniems, daugiau vaistų vartojantiems, ar lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms. Todėl patariama prieš įsigyjant net ir nereceptinius vaistus pasitarti su vaistininku, pasakyti, kokie kiti preparatai vartojami.
Ne šaltas oras lemia susirgimus
Kartais žmonės įsitikinę, jog atšalus orams geriau neiti į lauką, nes taip padidėja rizika susirgti viršutinių kvėpavimo takų ligomis, gripu, virusinėmis infekcijomis.
Medikai nurodo, jog toks įsitikinimas – klaidingas.
Specialistai aiškina, kad tokias ligas sukelia virusai, kurie į organizmą patenka oro lašeliniu būdu čiaudint ar kosint, paspaudus ranką sergančiam žmogui ir vėliau palietus savo burną, nosį, akis. Todėl labai svarbu laikytis asmens higienos, pavyzdžiui, dažnai plauti rankas.
Žiemą tikrai nereikėtų atsisakyti pasivaikščiojimų gryname ore, mankštos, kitokios aktyvios veiklos, nes tai stiprina imunitetą, suteikia energijos, gerina nuotaiką. Ypač tai reikalinga senjorams, kurie didesnę laiko dalį praleidžia namuose. Svarbiausia – apsirengti šiltus drabužius, apsiauti tokią avalynę, kad nesušaltų kojos.
Atkreipti dėmesį į mitybą
Laikytis sveikos mitybos principų žiemą kiek sunkiau nei šiltuoju metų laiku. Tačiau norint būti sveikiems, energingiems, nepriaugti daug svorio, reikėtų pamiršti dažną ėjimą link šaldytuvo…
Mitybos specialistai taip pat pataria, kokių valgių turėtų būti ant senjorų stalo. Tai grūdiniai produktai, daržovės, vaisiai, žuvis. Taip pat – pieno produktai, mėsa. Su saiku reikia vartoti saldumynus, cukrų, saldintus gėrimus, riebalus. Nederėtų pamiršti per dieną išgerti apie porą litrų vandens.
pexels.com nuotr.
Kosulys – ne liga, o tik jos simptomas - Senjorų svetainė
Daugėja sergančiųjų gripu ir Covid-19 - Senjorų svetainė