Kodėl reikėtų keliauti?

Visiems reikia retkarčiais pakeisti aplinką ir patirti naujų įspūdžių. Kelionės daro mūsų gyvenimą įdomų ir turiningą. Daugelis žmonių apie keliones kalba susižavėję – ir net po kurio laiko jas prisimena su ne mažesniu entuziazmu.

Psichologai aiškina, kad aplinkos pasikeitimas tiesiogiai veikia žmogaus būseną, jo psichiką ir fizinę formą.

Aktyvus poilsis padeda perjungti dėmesį ir kovoti su stresu. Daugelis po kelionės jaučiasi maloniai pavargę, tačiau pailsėję.

 Nauji įspūdžiai ir patirtys

Pasak ekspertų, nepažįstamoje aplinkoje mūsų smegenys tobulėja: sukuria naujus nervinius ryšius, o tai gerina gyvenimo kokybę. Vienas tyrimas rodo, kad tie, kurių smegenyse gausu šių ryšių, yra geros psichologinės būklės ir apskritai savimi patenkinti.

Psichologų teigimu, aplinkos sąlygų pasikeitimas teigiamai veikia žmogaus psichinę sveikatą. Anksčiau ar vėliau mus įtraukia rutina ir daugelis dalykų tampa kasdieniški.

Organizmui reikia naujų įspūdžių, emocijų ir potyrių, kad pasigamintų tokie hormonai kaip dopaminas ir endorfinas – tai labai teigiamai veikia psichiką. Jei kelionėje žmogus nepatyrė neigiamų išgyvenimų, ji atitiko jo poreikius, tuomet išvyka tikrai atneš naudos.

Jaudinantis laukimo laikas

Pensijoje esantiems žmonėms dažnai aktualu, kad kelionė atsieitų kuo pigiau. Tad netgi išvykos planavimas, pigesnių bilietų paieška užima nemažai laiko, o tai vėlgi priverčia atitrūkti nuo rutinos ir įprastų, ne visada linksmų, minčių… Jei senjorų kelione rūpinasi vaikai, bendravimas su jais persikelia į kitą lygį – įprastus pokalbius apie sveikatą, darbą, mokslus, papildo naujos temos…

Jausmas, laukiant kelionės pradžios, yra tikrai virpinantis širdį: kaip pasiseks, ar kas nors nesukliudys, ar neištiks sveikatos problemos…

Laukimas jaudinantis yra ir dėl to, kad bet kur išvykus, bus įdomūs susitikimai, nauji potyriai, nepakartojama gamta, nauji įspūdžiai.

Keliauti ten, kur nebuvo, žmogų skatina smalsumas, o tai visada susiję su tobulėjimu, noru pažinti naują vietą ir ją ištirti.

Stiprina fizinę formą

Kelionės, kaip ir sportas, disciplinuoja ir lavina valią. Juk keliaujama su lagaminais, o juos reikia ir panešėti: iš namų, iš automobilio į oro uosto registraciją, po to – į viešbutį. Tad tai taip pat senjorus stiprina fiziškai. Net nuvykus į poilsinę kelionę galima atrasti veiklos. Pavyzdžiui, paprasčiausiai pasivaikščioti pajūriu, nueiti pasigrožėti puikiausiomis vietomis, aplankyti istorines įdomybes. Ką jau bekalbėti, jei vykstama į kelionę autobusu – tuomet judėjimo kupinos visos dienos…

Tai ypač naudinga miestuose gyvenantiems senjorams, nes čia yra sudarytos visos sąlygos nejudėti. Tai ir liftai, ir šalia esantys prekybos centrai, ir visokios pramogos, nereikalaujančios fizinių pastangų.

Įspūdžių galima patirti ir keliaujant vietoje

Bet kuri kelionė turi gydomųjų savybių, ypač gamtoje. Senjorai, kurie galbūt finansiškai neišgali vykti į užsienio keliones, gali važiuoti į gamtą. Juk nereikia didelių investicijų nukakti apsidairyti netoliese esančiame miestelyje arba surengti išvyką prie ežero, į artimiausią mišką. Ne vienas yra kilęs iš kaimo, tad vėl atsidūrus pirmapradėje aplinkoje, atgyja mieli prisiminimai, gaivina grynas oras. Tai teigiamai veikia pagyvenusio žmogaus psichologinę būseną, kas lemia stipresnę sveikatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.