Kokių medžiagų reikėtų vengti dažant kiaušinius

 Artėjant Velykoms daugelis pradedame ieškoti originalių būdų kiaušiniams dažyti, kad šie būtų kuo ryškesni ir spalvingesni. Visgi „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė atkreipia dėmesį, kad margučių dažymo būdus reikia atsirinkti atsakingai. Ji dalinasi patarimais, kaip skaityti maistinių dažų etiketes, bei įvardija, kokių medžiagų ir dažymo būdų reikėtų vengti.

Dažymui naudoja briliantinę žalumą

Pastaraisiais metais marmurinių margučių dažymo technika spėjo sulaukti senjorų dėmesio, tačiau vaistininkė T. Gečienė ragina vengti vienos priemonės – briliantinės žalumos, kuri skirta infekcijų profilaktikai po odos sužeidimų. Anot vaistininkės, kiti ją gali prisiminti kaip seniau naudotą, bet šiandien jau nebetinkamą priemonę vėjaraupiams gydyti.

„Vis dažniau prieš Velykas tenka išgirsti, kad žmonės marmurinių margučių dažymui planuoja naudoti briliantinę žalumą. Ši medžiaga ypač gerai žinoma senjorams. Nors margučiai atrodo išskirtinai, pirmiausia reikėtų pagalvoti apie savo sveikatą. Briliantinė žaluma yra skirta gydyti odos pažeidimus kaip įdrėskimai ar nubrozdinimai. Ji skirta naudojimui išoriškai. Dažant kiaušinį su šiuo vaistiniu preparatu, nusidažo ir baltymas. Svarbu pabrėžti, kad briliantinės žalumos negalima vartoti per burną, tad jos suvartojus kartu su dažytu kiaušiniu gali atsirasti stemplės uždegimas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas ir pilvo skausmai“, – pasakoja vaistininkė T. Gečienė.

Pavojai ir maistiniuose dažuose

Maistiniai dažai gali tapti tikru išsigelbėjimu per Velykas, kai norima greitai išgauti ryškias spalvas. Tačiau vaistininkė teigia, kad net ir šių sudėtyje galima rasti nemažai pavojingų medžiagų senjorų sveikatai.

„Kartais laikomasi nuomonės, kad jeigu kiaušinio baltymas nenusidažė – tai šis nepažeistas dažų. Iš tiesų kartais mums nebūtina suvartoti dažiklį, kad jis mums pakenktų. Žalingi gali būti ir paprastai įkvepiami garai, kai dažuose verdame kiaušinius. Dėl to būtina tuo metu atsakingai vėdinti patalpas, ypač jeigu šalia yra vaikų, nėščiųjų ar lėtinėmis ligomis sergančių žmonių. Todėl  geriausia iš viso vengti maistinių dažų ir rinktis natūralias dažymo priemones. O jei tam stinga laiko, bent atsakingai perskaitykite dažų etiketes“, – siūlo vaistininkė T. Gečienė.

Kiek laiko virti kiaušinius

Nors senjorai žino iš patirties, tačiau dar kartą priminsime, kiek laiko reikia virti kiaušinius. Norint, kad kiaušiniai būtų itin minkšti, juos virkite 2–3 minutes nuo užvirimo momento.

Po 4 minučių virimo kiaušiniai būna minkšti, po 5–6  minučių – vidutinio minkštumo. Kieti kiaušiniai būna juos verdant 8–10 minučių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.