Skraidins keli  nauji vežėjai

Nuo 2024 metų gegužės 25 dienos keleiviai iš Vilniaus oro uosto tiesioginiu reguliariuoju skrydžiu galės skristi į Reikjaviką (Islandija), informuoja Lietuvos oro uostai. Maršrutą planuoja vykdyti veiklą Lietuvoje pradedanti Islandijos žemų kaštų oro bendrovė „PLAY airlines“. Skrydžiai bus vykdomi kartą per savaitę. 

Jau skelbiami bilietų pardavimai

Bendrovė „PLAY airlines“ savo biurą nuo 2021 metų pabaigos turi įkūrusi ir Vilniuje, kompanija dalį savo verslo administracinių funkcijų vykdo iš Lietuvos.

Oficialiame oro bendrovės puslapyje jau skelbiami bilietų pardavimai. Oro bendrovė skrydžius vykdo su naujais ir moderniais „Airbus A320” arba „Airbus 321neo” lėktuvais.

Ši oro bendrovė vykdo reguliarius skrydžius ne tik tarp Islandijos ir Europos valstybių oro uostų, bet ir keleiviams siūlo susisiekimą su Rytine Jungtinių Amerikos Valstijų pakrante bei Kanada.

Lietuvoje veiklą pradės oro bendrovė „flydubai“

Nuo 2024 m. spalio mėnesio startuos tiesioginiai reguliarūs skrydžiai tarp Vilniaus oro uosto (VNO) ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) esančio Dubajaus oro uosto (DXB) su Lietuvoje veiklą pradėsiančia oro bendrove „flydubai“. Planuojama, kad šie skrydžiai nuo būsimo aviacijos žiemos sezono vyks tris kartus per savaitę.

Tai oro bendrovė, keleiviams teikianti ypatingai aukšto lygio paslaugas. Dubajus – vienas iš strateginių oro uostų, per kurį vykdomi jungiamieji skrydžiai suteikia galimybę pasiekti daugumą Azijos šalių.

Lietuvos oro uostų Skrydžių vystymo skyriaus vadovo Tomo Zitikio teigimu, ši oro bendrovė Lietuvos keleiviams galės pasiūlyti aukštos kokybės keliavimo patirtį bei patogų susisiekimą su šimtais tolimesnių miestų ir regionų pasaulyje.

Turėsime net keleto šimtų jungiamųjų skrydžių per Dubajaus aviacijos centrą

„Jau ne vienerius metus bendraujame su šios oro bendrovės atstovais, todėl tikrai džiaugiamės, kad diskusijos ir planai pagaliau taps rezultatu bei nuo šių metų spalio turėsime dar vieną keleivinius skrydžius vykdančią oro bendrovę Lietuvos oro uostų tinkle. Šios oro bendrovės atėjimas mūsų šalies susisiekimui kartu reiškia ir tai, jog turėsime net keleto šimtų patogių jungiamųjų skrydžių per Dubajaus aviacijos centrą pasirinkimą, tai bus itin reikšmingas kokybinis pokytis mūsų šalies keleiviams“, – tvirtina T.Zitikis.

Tiesioginio skrydžio tarp Vilniaus ir Dubajaus trukmė yra daugiau nei šešios valandos. „flydubai“ skrydžius vykdys su moderniais „Boeing 737 MAX“ lėktuvais. Bilietų prekyba jau vyksta oficialioje oro bendrovės svetainėje.

Dubajus yra svarbus Artimųjų Rytų laivybos uostas ir pasaulinis verslo centras, kuriame taip pat aktyviai veikia ir plečiasi didieji pasaulio aviacijos paslaugų teikėjai. Dubajus yra didžiausias JAE miestas, kuriame, teigiama, gyvena ir nemaža lietuvių bendruomenė.

Daugiausiai turistų – tarp lapkričio ir kovo mėnesių

Svarbią vietą Dubajaus ekonomikoje užima ir atvykstamasis turizmas. Daugiausiai turistų sulaukiama tarp lapkričio ir kovo mėnesių, nes tuo metu oro sąlygos turizmui yra pačios palankiausios. Daug dėmesio visame pasaulyje sulaukia Dubajuje esantys architektūros objektai, pramogų, prekybos centrai, paplūdimiai ir muziejai.

Reguliarius skrydžius Lietuvos oro uostuose šiais metais vykdys iš viso 15 oro bendrovių, iš kurių 11 yra tradicinės (angl. „legacy“) ir dar keturios – žemų kaštų oro bendrovės.

Lietuvos oro uostų nuotr.

1 komentaras “Skraidins keli  nauji vežėjai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.