Turtuoliai, kurie patyrė skurdą

Užsienio spauda skelbia, kad  turtingi ir garsūs žmonės kai kuriais gyvenimo etapais buvo tikri vargšai. Kai kurie jau būdami garbaus amžiaus, gali mėgautis tuo, ką uždirbo savo talentu, užsispyrimu ir tikslo siekimu.

Harry Houdini

gimė 1874 m. Prieš tapdamas žymiu iliuzionistu,  būdamas 12 metų  pabėgo iš namų, užšoko ant sunkvežimio ir nuvyko iki Misūrio. Po kelerių metų jis nuvyko į Niujorką su savo tėvu, bet gyveno taip skurdžiai, kad ir toliau prašė pinigų gatvėse. Savo profesionalią karjerą jis pradėjo 17-os ir tapo turtuoliu. Mirė 1926 m.

Chris Gardner

su savo mažu sūnumi gyveno gatvėje tuo metu, kai bandė pradėti finansininko karjerą, nors neturėjo nei patirties, nei išsilavinimo. Jis gavo vietą Dino Raynoldo finansų kursuose, bet jo atlyginimas buvo per mažas, kad galėtų ir padoriai gyventi, ir mokytis, todėl jį paliko žmona. Šiandien, jau senjoras Ch. Gardneris  yra vykdomasis „Gardner Rich LLC“ direktorius. Kompanija turi biurus Niujorke, Čikagoje ir San Franciske. Ch. Gardnerio tinklapyje teigiama, kad jo vaikystė buvo kupina „skurdo, smurto, alkoholizmo, seksualinių priekabiavimų ir neraštingumo“.

Halle Berry

Oskaro savininkė, siekdama aktorės karjeros į Čikagą atvyko būdama kiek daugiau nei 20-ies.  Jos motina nusprendė dukrai pinigų nesiųsti. Tuo sunkiu metu aktorė liko be stogo virš galvos. Kartą, dabar jau būdama brandaus amžiaus, interviu ji pareiškė: „Tai išmokė mane pakovoti už save. Galiu susitvarkyti su bet kokia situacija, netgi jei tenka nakvoti pigiuose nakvynės namuose už turimas skurdžias lėšas. Tapau žmogumi, kuris žino, kad visada pasieks savo.“

Hillary Swank

užaugo priekabų parke. Ji metė mokyklą ir tapo bename aktore. Kai jai buvo penkiolika, su motina iš savo namų Belingame, Vašingtono valstijoje, išvyko į Kaliforniją su 75 doleriais ir mobiliojo telefono kortele. Čia atvykusios  jos keletą savaičių gyveno tiesiog automobilyje. Tačiau netrukus H. Swank buvo pasiūlytas vaidmuo kino filme, už kurį ji gavo 3 000 dolerių. Būtent šis vaidmuo Hillary atnešė nominaciją už geriausią moters vaidmenį.

Suze Orman

dabar 71-erių metų personalinė finansų konsultantė  turi maždaug 25 milijonus dolerių.  Kai ji pirmą kartą išvyko į Berklį, esantį Kalifornijos valstijoje, negalėjo sau leisti turėti gyvenamosios vietos, todėl gyveno furgone.

John Woo

prieš tapdamas sėkmės lydimu režisieriumi (pavyzdžiui, išgarsėję filmai „Misija neįmanoma – 2“ arba „Kalbantys su vėju“), vaikystėje Honkonge su šeima gyveno tiesiog gatvėje. 1953 metais siaubingas gaisras sunaikino visą jų namą, kaip ir dar 50 tūkstančių kitų namų. Šeima neturėjo kito pasirinkimo.

Jim Carrey

kadaise gyveno „Volkswagen“ namelyje su ratais ir palapinėje prie sesers namų J. Carrey pasakojo, kad būtent šis jo biografijos faktas privertė atrasti savyje humoro jausmą. „Yahoo“ duomenimis, komedijų aktorius metė mokyklą ir gyveno namelyje su ratais  kartu su savo šeima. Taip jie važinėjo po visą Kanadą. Galiausiai J. Carrey šeimyna persikraustė į palapinę ir kurį laiką gyveno prie Jimo sesers namų.

Jewel

prieš tapdama multiplatinine dainininke, buvo praradusi darbą ir atsidūrė gatvėje. Ji yra pareiškusi: „Aš buvau be stogo virš galvos, nes mano bosas atsisakė man mokėti, jei su juo nepermiegosiu. Mane išvarė iš buto, pateikę sąskaitą. Pamaniau: gerai, pagyvensiu šiek tiek mašinoje, kol atsistosiu ant kojų. Bet aš turėjau bėdų dėl inkstų. Nepavyko išsilaikyti nė viename darbe, nes dažnai sirgdavau. Neturėjau draudimo ir buvau arti mirties automobilių aikštelėje prie ligoninės, nes jie nenorėjo manęs priimti vien dėl to, kad neturėjau draudimo. Beveik mėnesį buvau benamė, tačiau tuomet pradėjau dainuoti.“

Ella Fitzgerald

prieš tapdama žymiausia džiazo atlikėja matė daug skurdo ir prievartos. Vaikystėje ji prarado motiną, vėliau ją išprievartavo tėvas. Kurį laiką mergina dirbo mafijai, tačiau buvo sučiupta policijos ir išsiųsta į specialią merginų mokyklą. Iš ten ji pabėgo ir buvo benamė iki pat savo debiuto „Apollo“ teatre 1934 metais. Ellos balsas pelnė jai žinomumą. Per karjerą ji gavo 13 „Grammy“ apdovanojimų, sulaukė medalių iš prezidentų Ronaldo Reagano ir George‘o Busho. E. Fitzgerald, sulaukusi gražaus amžiaus, mirė 1996-aisiais, būdama beveik aštuoniasdešimties metų.

Michael Oher

vaikystėje ir jaunystėje gyveno gatvėje, mat jo motina visą savo laiką leido aludėse. Vėliau jį priglaudė pasiturinti šeima, berniukas pradėjo žaisti amerikietišką futbolą universiteto komandoje. 2009 metais M. Oheras pasirašė sutartį su NFL komanda „Baltimore Ravens“ ir tapo milijonieriumi.

Kelly Clarkson

prieš nugalėdama talentų šou „Amerikos dievaitė“,  sudegus butui gyveno mašinoje ir benamių prieglaudoje.

Carmen Electra

kaip vienos iš atlikėjo Prince‘o šokėjų, karjera baigėsi, jos vaikinas pavogė visas jos santaupas. Ji kelerius metus liko be gyvenamosios vietos. „Pamenu, kaip tuomet sėdėjau ant suoliuko parke. Lauke buvo apie 40 laipsnių karščio. Aš sėdėjau su peiliuku, pranešimų gavikliu ir keletu monetų kišenėje bei gražiais bateliais iš „Versace“ – išeidama spėjau juos paimti. Pamenu, kaip verkiau. Žiūrėjau į pravažiuojančias mašinas ir galvojau: „Padarysiu viską, kad išsikapstyčiau iš šios padėties ir pakilčiau aukštyn.“

Carmen Electra „Facebook“ nuotr.

1 komentaras “Turtuoliai, kurie patyrė skurdą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.