Senjorų seksas gerina gyvenimo kokybę

Brandus amžius – ne kliūtis džiaugtis seksualiniu gyvenimu. Seksas, sulaukus 60 ar 70 metų, galbūt ne toks, koks buvo jaunystėje, tačiau tam tikrais atžvilgiais jis gali būti kokybiškesnis, teigia specialistai.

Juk su amžiumi atsiranda geresnis savęs, savo kūno ir partnerio pažinimas, išsilaisvinama iš neįgyvendinamų jaunystės idealų. Vyresnio amžiaus porų nebevargina rūpestis dėl vaikų, karjeros, sumažėja pastojimo tikimybė, atsiranda daugiau laiko asmeniniams santykiams, malonumui ir intymumui palaikyti.

Jungtinėje Karalystėje atlikta apklausa parodė, kad 85 proc. 60–69 metų vyrų teigia esantys seksualiai aktyvūs, taip pat 60 proc. 70–79 metų amžiaus ir 32 proc. 80 metų ir vyresnių.

Dar vienas britų mokslininkų atliktas tyrimas, kurio metu buvo apklausti beveik 7 000 žmonių, kurių amžiaus vidurkis buvo 65 metai, parodė, kad tie, kurie per pastaruosius metus buvo seksualiai aktyvūs, jautėsi daug laimingesni už tuos, kurie neturėjo intymių santykių. Tyrimo metu paaiškėjo, kad vyrams didesnį pasitenkinimą kėlė seksas, o moterims – bučiniai ir glamonės.

Ir vyresniame amžiuje žmonės lygiai taip pat trokšta šilumos, artumo, turi seksualinių poreikių. Vyresnis amžius tikrai nereiškia, jog malonumus reikia išbraukti iš gyvenimo.

Seksas gerina fizinę ir emocinę sveikatą

Vyresnio amžiaus žmonių intymumui gali trukdyti sveikatos problemos, nepasitikėjimas savimi dėl pasikeitusio kūno ar kitos problemos. Kita vertus, sulaukus šešiasdešimt ir daugiau, nuotaikos nebegadina nuolat patiriamas stresas darbe ar rūpesčiai dėl mažų vaikų, atsiranda daugiau laisvo laiko, žmonės jaučiasi išmintingesni, geriau save pažįstantys ir žinantys, ko nori seksualiniame gyvenime.

Argi tai nėra aukso amžius vėl atrasti ir mėgautis intymumu? Nesvarbu, ar norite atnaujinti seksualinį gyvenimą, ar jį pagerinti, svarbu būti pasirengusiam išbandyti naujus dalykus ir, jei reikia, prašyti profesionalios pagalbos. Brandos metai gali būti įdomus laikas tyrinėti tiek emocinius, tiek juslinius seksualumo aspektus.

Be to, seksas turi teigiamą poveikį gyvenimo kokybei:

  • Padeda pagerinti psichinę ir fizinę sveikatą. Seksas priverčia pajudėti, aktyvina medžiagų apykaitą, padeda deginti kalorijas ir riebalus. Intymių santykių metu smegenys išskiria endorfinus, o tai padeda sumažinti nerimą.
  • Prailgina gyvenimo trukmę. Mokslininkai yra nustatę, kad seksualinių santykių įtaka gyvenimo trukmei didesnė nei ekonominės gerovės. Nustatyta, kad dažniau besimylintys žmonės gyvena vidutiniškai 10 metų ilgiau nei tie, kurių gyvenime trūksta lovos malonumų.
  • Sutvirtina santykius. Seksas – tai galimybė parodyti savo meilę, artumą ir gauti atsaką į savo jausmus.
  • Suteikia paguodą. Intymūs santykiai suteikia galimybę pabėgti nuo kasdienybės rūpesčių ir nuolatinių nerimą keliančių naujienų iš pasaulio.

pexels.com nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.